Christian Eriksen potrzebuje stymulatora serca! Najnowsze informacje

Kilka dni po dramatycznych wydarzeniach na stadionie w Kopenhadze, pojawiają się coraz nowsze informacje na temat stanu zdrowia i dalszego planu leczenia Christiana Eriksena. Duński związek piłkarski zakomunikował, że zawodnikowi wszczepiony zostanie rozrusznik serca.

29-letni piłkarz stracił przytomność pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia podczas Euro 2020. Po kilkunastominutowej akcji reanimacyjnej zawodnik został zniesiony z boiska, a następnie przetransportowany do szpitala. Teraz poddawany jest szczegółowym badaniom, a lekarze starają się wyjaśnić, jaka była przyczyna jego zasłabnięcia.

Mecz na Euro 2020 przerwany. Gest w stronę EriksenaMecz na Euro 2020 przerwany. Gest w stronę Eriksena

Christian Eriksen będzie miał rozrusznik serca

Duński związek piłkarski wydał najnowsze oświadczenie o stanie zdrowia zawodnika Interu Mediolan. Zostało ono wydane po konsultacjach lekarza kadry narodowej Mortena Boesena ze specjalistą kardiologicznym ze szpitala Righospitalet i samym Christianem Eriksenem.

"Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, zdecydowano, że powinien mieć ICD (rozrusznik serca). To urządzenie jest niezbędne po zawale serca z powodu zaburzeń rytmu. Christian zaakceptował rozwiązanie, a plan został potwierdzony przez specjalistów w kraju i za granicą, którzy zalecają to samo leczenie. Zachęcamy wszystkich, aby zapewnili Christianowi i jego rodzinie spokój i prywatność" - czytamy w oświadczeniu.

Stabilny stan Christiana Eriksena

Stan Christiana Eriksena, który w ostatnich dniach kontaktował się ze swoimi najbliższymi jest obecnie stabilny. Specjalne podziękowania skierował także do kibiców, a zdjęcie zawodnika opublikował też duński związek piłki nożnej.

Nowe informacje z kadry Danii po dramacie Eriksena. Nowe informacje z kadry Danii po dramacie Eriksena. "Za wcześnie"

W następnym meczu tegorocznych mistrzostw Europy Duńczycy zmierzą się z Belgią, która w pierwszej kolejce fazy grupowej pokonała Rosję 3:0. Mecz odbędzie się w czwartek o godz. 18:00.

Więcej o: