Mecz na Euro 2020 przerwany. Gest w stronę Eriksena

W czwartek reprezentacja Belgii zmierzy się z Danią na stadionie w Kopenhadze w meczu grupy B Euro 2021. Jak poinformował Romelu Lukaku zawodnicy przerwą grę w 10. minucie w hołdzie dla Christiana Eriksena.

Rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej Euro 2021. W pierwszym spotkaniu w tej serii gier w grupie A Rosja pokonała w środę Finlandię 1:0 po bramce Aleksieja Miranczuka. W kolejnym spotkaniu tej grupy Belgowie zagrają w czwartek z Duńczykami w Kopenhadze. 

Zobacz wideo "Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Piłkarze i kibice wesprą Christiana Eriksena. Gra w meczu Danii z Belgią zostanie wstrzymana

Piłkarski świat w dalszym ciągu nie otrząsnął się po dramatycznych scenach, do jakich doszło w meczu Dania - Finlandia w pierwszej kolejce Euro 2021. Duński pomocnik Christian Eriksen upadł bezwładnie bez kontaktu z przeciwnikiem. Dzięki szybkiej interwencji kolegów na boisku i służb medycznych udało się uratować zawodnika, który jak się okazało, doznał zatrzymania akcji serca. 

Greenpeace tłumaczy się z incydentu w meczu Francja - Niemcy O krok od tragedii na meczu Euro. Snajperzy już byli gotowi do strzału

Później zawodnikowi wsparcie okazywali inni piłkarze w trakcie swoich spotkań. Tak zrobił między innymi jego kolega z Interu Mediolan Romelu Lukaku, który po bramce strzelonej Rosji (3:0) wykrzyczał do kamery: "Chris, Chris, kocham cię". 

screen Twitter Podejrzenie poważnego urazu kręgosłupa. To może być koniec Euro dla Rosjanina

- W dziesiątej minucie naszego meczu przerwiemy grę. To będzie nasz ukłon w jego stronę - poinformował Lukaku na dzień przed spotkaniem z Danią. Także kibice na stadionie Parken w Kopenhadze planują wesprzeć duńskiego piłkarza gromkimi brawami. 

Więcej o: