Koncert Włochów na Euro! Rozbili Szwajcarię i mogą świętować awans [WIDEO]

Reprezentacja Włoch została pierwszym zespołem, który awansował do 1/8 finału Euro 2020! W środowy wieczór Włosi rozbili w Rzymie Szwajcarię 3:0! Dwa gole strzelił Manuel Locatelli, a jednego dołożył Ciro Immobile.

W środę wieczorem na Stadio Olimpico w Rzymie spotkały się dwie najwyżej notowane drużyny grupy A. I o ile Włosi swoje pierwsze spotkanie wygrali bardzo pewnie, 3:0 z Turcją, tak Szwajcarzy potknęli się w starciu z Danią, remisując 1:1. Włosi przed własną publicznością grali o potwierdzenie swoich mistrzowskich aspiracji, z kolei Szwajcarzy musieli zapunktować, aby nie być pod ścianą w ostatniej kolejce, w której zmierzą się z najsłabszą w grupie Turcją.

O ile pierwsze sekundy spotkania należały do Szwajcarów, tak od 3. minuty przez całą połowę kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico oglądali absolutną dominację gospodarzy, którzy po krótkiej "rozgrzewce" włączyli wyższy bieg, niedostępny dla rywala.

W 11. minucie gry znakomitej szansy nie wykorzystał Immobile, który po centrze Spinazzoli główkował z kilku metrów nad bramką. Kilka minut później po rzucie rożnym już trafił do siatki Chiellini, ale po interwencji VAR okazało się, że przy okazji doświadczony włoski obrońca pomógł sobie ręką. Gola nie uznano, a po kolejnych kilku minutach, że z powodu kontuzji kapitan reprezentacji Włoch musi opuścić boisko z kontuzją mięśniową.

Włochów to jednak nie załamało i w 26. minucie było już 1:0. Kapitalną akcję rozegrał duet z Sassuolo Manuel Locatelli - Domenico Berardi. Locatelli najpierw świetnym długim podaniem uruchomił Berardiego, ten na prawym skrzydle poradził sobie z rywalem i wyłożył piłkę na piąty metr, gdzie wbiegał... oczywiście Locatelli. 23-letni pomocnik trafił do pustej bramki i otworzył wynik spotkania.

Azerbaijan Turkey Wales Euro 2020 SoccerDwie strony Garetha Bale'a. Walia blisko fazy pucharowej na Euro! [WIDEO]

Jeszcze w pierwszej połowie dobrych okazji nie wykorzystali Spinazzola i Immobile. Druga część spotkania z kolei rozpoczęła się od przewagi Szwajcarów, która skończyła się... golem dla Włochów. W 52. minucie znakomitym strzałem z 20 metrów popisał się Manuel Locatelli. Uderzył mocno, płasko oraz precyzyjnie i po chwili mógł się cieszyć z drugiej bramki w tym spotkaniu.

Szwajcarzy się nie poddali. Z dystansu niecelnie strzelał Shaqiri, niedługo później pojedynek z Donnarummą przegrał Zuber. Włosi odpowiadali z kolei niezwykle groźnymi kontratakami z udziałem Immobile. Napastnik Lazio był tego dnia jednak nieskuteczny i w ostatnich 20 minutach zmarnował dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem, po czym... mocnym strzałem z dystansu w 89. minucie gry wreszcie pokonał Sommera i ustalił wynik tego spotkania na 3:0.

Włosi rozbili Szwajcarów aż 3:0 i są już pewni awansu do fazy pucharowej Euro 2020, prezentując niezwykle efektowną grę. Zmiażdżeni dziś Szwajcarzy o ten awans powalczą w ostatnim meczu fazy grupowej z Turcją.

Gianluigi Buffon podpisał kontrakt z nowym klubem! Wielki powrótGianluigi Buffon podpisał kontrakt z nowym klubem! Wielki powrót

Grupa A: Włochy - Szwajcaria 3:0 (1:0)

Bramki: Locatelli 26', 52', Immobile 89'.

Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (24' Acerbi), Spinazzola - Barella (86' Cristante), Jorginho, Locatelli (86' Pessina) - Berardi (70' Toloi), Immobile, Insigne (69' Chiesa).

Szwajcaria: Sommer - Elvedi, Schaer (85' Widmer), Akanji - Mbabu (58' Zuber), Freuler (84' Sow), Xhaka, Rodriguez - Shaqiri (76' Vargas) - Embolo, Seferović (46' Gavranović).

Żółte kartki: Gavranović, Embolo.
Sędzia: Siergiej Karasiew (Rosja)