Marko Arnautović zawieszony na Euro! Kara za agresywne zachowanie

Marko Arnautović jednak poniesie konsekwencje swojego nagannego zachowania w meczu z Macedonią Północną. Reprezentant Austrii po strzeleniu bramki wyzywał piłkarzy macedońskich i przez to będzie musiał pauzować w meczu z Holandią.

Reprezentacja Austrii pokonała 3:1 Macedonię Północną w swoim pierwszym spotkaniu na Euro 2021. Macedończycy pokazali się z bardzo dobrej strony, ale nie wystarczyło to, aby pokonać faworyzowanego rywala. Jedyną bramkę dla drużyny Macedonii zdobył doświadczony Goran Pandev. Dla Austriaków strzelali natomiast Stefan Lainer, Michael Gregoritsch i Marko Arnautović. Ten ostatni po zdobyciu bramki wywołał ogromny skandal. 

Zobacz wideo "Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Arnautović zawieszony. Zabraknie go w meczu z Holandią

Tuż po strzeleniu bramki w samej końcówce spotkania Marko Arnautović zaczął wykrzykiwać coś w kierunku macedońskich piłkarzy. Wtedy to podbiegł do niego kapitan drużyny David Alaba, który probował go powstrzymać, zdając sobie sprawę, jakie konsekwencje mogą mieć słowa wypowiadane przez kolegę z drużyny. Obrażeni mieli zostać Ezgjan Alioski i Egzon Bejtulai, którzy według serbskich mediów usłyszeli słowa obrażające matkę jednego z nich. 

Marcus Berg (L) podczas meczu Hiszpania - Szwecja na Euro 2020."Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Od razu po zakończeniu spotkania rozpoczęły się spekulacje na temat ewentualnej kary dla napastnika reprezentacji Austrii. Sam Arnautović zaprzeczył oskarżeniom i zbagatelizował całą sprawę. - To była po prostu emocjonalna potyczka. Po meczu oni przeprosili mnie, a ja ich. Do wszystkich osób, które poczuły się urażone, mówię: przykro mi, przykro mi, przykro mi. Zapomnijmy o tym wszystkim, to nie jest część futbolu - powiedział.

Czerczesow pije Colę na konf. prasowejCzerczesow show na konferencji. Ostentacyjny gest nawiązujący do Ronaldo

We środę austriacki związek poinformował jednak, że Marko Arnautović zostanie zawieszony na jedno spotkanie Euro 2021, co oznacza, że zabraknie go w bardzo ważnym drugim meczu grupowym z Holandią. - Publicznie przyznałem się do winy, jeszcze przed wszczęciem postępowania. Przeprosiłem za to. Z obu stron padły słowa godne krytyki, ale prowokacje nie usprawiedliwiają mojego zachowania. Zaraz po meczu wzajemnie się przeprosiliśmy. Dorastałem z ludźmi z różnych krajów i kultur. Wyraźnie opowiadam się za różnorodnością. Każdy, kto mnie zna, wie o tym. Dla mnie osobiście jest to bardzo ważne, aby to podkreślić. Razem z ÖFB opowiadam się za tolerancją we wszystkich obszarach społeczeństwa" – zapewnił napastnik w specjalnym oświadczeniu.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> https://muralnazywo.pl/