Nowe informacje z kadry Danii po dramacie Eriksena. "Za wcześnie"

Selekcjoner reprezentacji Danii, Kasper Hjulmand przyznał, że jeszcze nie ustalił składu na najbliższy mecz z Belgią na Euro 2020. - Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy każdy z zawodników będzie mentalnie przygotowany - powiedział szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Wszystko przez sytuację, do której doszło podczas pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia (0:1) na Euro 2020. Wtedy Christian Eriksen stracił przytomność, upadł na murawę i był reanimowany. Pomocnik został przetransportowany do szpitala, a piłkarze obu drużyn zeszli do szatni i czekali na oficjalne ustalenia UEFA

Dania znalazła siły na dogranie meczu z Finlandią. Co z kolejnym spotkaniem Euro 2020?

Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach obie reprezentacje ponownie pojawiły się na murawie stadionu w Kopenhadze, aby dograć pozostałe 50 minut meczu. Duńczycy byli oklaskiwani za swoją postawę. Obecnie selekcjoner Kasper Hjulmand sam nie wie, który z piłkarzy będzie w pełni gotowy na następny mecz mistrzostw Europy

- Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy każdy z zawodników będzie mentalnie przygotowany do gry w czwartek. I to jest w porządku, jeśli zawodnik daje do zrozumienia, że emocjonalnie nie jest gotowy na spotkanie z Belgią. Ostatnie 24 godziny były dobre dla grupy. Wiemy, że Christian ma się dobrze i wracamy do pracy na boisku treningowym. Na twarzach zawodników widać było uśmiechy - powiedział selekcjoner reprezentacji Danii.

Gwiazda Szwedów wraca do gry! A miało go nie być. Fatalne informacje dla PolskiGwiazda Szwedów wraca do gry! A miało go nie być. Fatalne informacje dla Polski

Zdaniem Petera Schmeichela - legendy reprezentacji Danii - jego rodacy w meczu z Finlandią nie mieli za dużego wyboru, jeżeli chodzi o kontynuację spotkania. - To niezwykle interesująca dyskusja. Wczoraj widziałem oficjalny komunikat UEFA, w którym była mowa, że piłkarze nalegali, aby kontynuować grę. Wiem, że to nieprawda. Mieli do wyboru trzy opcje. Jedna mówiła o natychmiastowym wznowieniu spotkania i rozegraniu 50 minut. Następną było dokończenie go w niedzielę o godz. 12, a trzecią możliwością był walkower 0:3 - powiedział Schmiechel.

Dobrą informacją jest stabilny stan Christiana Eriksena, który w ostatnich dniach kontaktował się ze swoimi najbliższymi. Specjalne podziękowania skierował także do kibiców, a zdjęcie zawodnika opublikował też duński związek piłki nożnej. W następnym meczu tegorocznych mistrzostw Europy Duńczycy zmierzą się z Belgią, która w pierwszej kolejce fazy grupowej pokonała Rosję 3:0. Mecz odbędzie się w czwartek o godz. 18:00.