Gwiazda Szwedów wraca do gry! A miało go nie być. Fatalne informacje dla Polski

Dejan Kulusevski wraca do gry! Piłkarz Juventusu przebywał dotychczas w izolacji po tym, jak na kilka dni przed Euro 2020 wykryto u niego obecność koronawirusa. - To duże wzmocnienie - powiedział selekcjoner Szwedów Janne Andersson.

Problemy reprezentacji Szwecji zaczęły się jeszcze przed startem Euro 2020. Początkowo obawiano się, że zakażeń w zespole może być więcej. Z powodu koronawirusa, poza Kulusevskim, wykluczony jest także Mattias Svanberg. Mimo osłabienia zespół Anderssona poradził sobie w pierwszej kolejce fazy grupowej, w której Szwedzi grali z faworyzowaną Hiszpanią i zremisowali 0:0.

Zobacz wideo Pierwsza konfrontacja polskich piłkarzy z kibicami. "Była akceptacja i wsparcie, ale były też gwizdy"

To oznacza, że Szwecja ma spore szanse na awans z grupy, a w kolejnych meczach zmierzy się ze Słowacją oraz Polską. A to nie koniec dobry informacji dla Szwedów, bo do gry ma wrócić Dejan Kulusevski. 21-latek wznowi treningi z zespołem w środę pod warunkiem, że testy na obecność koronawirusa wykażą wynik negatywny. Poprzedni tydzień Dejan Kulusevski musiał spędzić w izolacji.

Dejan Kulusevski wraca na Euro 2020. Mecz ze Słowacją pod znakiem zapytania, ale pełna gotowość na Polskę!

W przeciwieństwie do Dejana Kulusevskiego, Marrias Svanberg na pewno nie zagra w najbliższym meczu ze Słowacją. To nie jest dobra informacja dla reprezentacji Polski, ponieważ wszystko wskazuje na to, że na ostatnią kolejkę fazy grupowej mistrzostw Europy, Szwedzi wyjdą bez osłabień. - Rozgrywki grupowe będziemy kończyć w najsilniejszym możliwym składzie - zapewnił na konferencji prasowej selekcjoner. 

Logo igrzysk olimpijskichCo z igrzyskami olimpijskimi? Jest apel o globalną rozmowę i stan "quasi wyjątkowy"

Janne Anderson niejednokrotnie podkreślał wagę spotkania ze Słowacją. Obecnie Szwedzi zajmują drugie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie, tyle samo co reprezentacja Hiszpanii. Słowacy z kolei zajmują pozycję lidera po wygranej w pierwszym meczu 2:1 z Polską. Wygrana w tej sytuacji może znacznie przybliżyć zespół do awansu do 1/8 finału Euro 2020. Spotkanie Grupy E odbędzie się w piątek (18 czerwca) o godz. 15:00. Polacy zagrają z Hiszpanami zagrają dzień później (19 czerwca, sobota) o godz. 21:00. 

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: