Tak wygląda klasyfikacja strzelców Euro 2020. Króluje... samobój i trzech piłkarzy

Aż trzech zawodników jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców po pierwszej kolejce mistrzostw Europy.

28 bramek padło w pierwszej kolejce mistrzostw Europy. Trzech zawodników dwa razy cieszyło się z gola. Są to Belg Romelu Lukaku (w wygranym 3:0 meczu z Rosją), Portugalczyk Cristiano Ronaldo (3:0 z Węgrami) oraz Czech Patrik Schick (2:0 ze Szkocją). Na Euro 2016 we Francji, żadnemu piłkarzowi nie udało się strzelić dwóch bramek w pierwszej serii.

Zobacz wideo Mucha: Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu

Spain Sweden Euro 2020 SoccerPolacy zagrają na Euro 2020 na kartoflisku. Skandaliczne warunki i chaos

Dwóch pechowców z Juventusu

Po pierwszej kolejce spotkań na tegorocznych mistrzostwach Europy dziewiętnastu piłkarzy zdobyło jedną bramkę. Co ciekawe, były też już aż trzy gole samobójcze. Niefortunnymi strzelcami byli dwaj piłkarze Juventusu Turyn: polski bramkarz Wojciech Szczęsny (w przegranym 1:2 meczu ze Słowacją), turecki obrońca Demiral (w przegranym 0:3 starciu z Włochami) oraz Niemiec Mats Hummels (0:1 z Francją). Golkiper reprezentacji przeszedł tym samym do historii, gdyż jest to pierwsze samobójcze trafienie bramkarza na mistrzostwach Europy.

Trzy bramki samobójcze to już wyrównanie rekordu takich trafień w mistrzostwach Europy. Tyle samo trafień do goli do własnej bramki było na mistrzostwach Europy w 2016 roku. Wtedy pechowcami byli Irlandczyk Ciaran Clark, Islandczyk Birkir Sævarsson i zawodnik z Irlandii Północnej - Gareth McAuley.

Wisła Kraków z kolejnymi problemami. Udziałowcy klubu, w tym Jakub Błaszczykowski ponownie sięgnęli do portfelaBłaszczykowski zostanie odznaczony przez Andrzeja Dudę jako drugi piłkarz

Druga kolejka mistrzostw Europy rozpocznie się w środę. Tego dnia odbędą się mecze: Finlandia - Rosja (godz. 15), Turcja - Walia (godz. 18) oraz Włochy - Szwajcaria (godz. 21).

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: