Jedni klęczą, drudzy stoją, a Manuel Neuer wysłał sygnał opaską kapitańską

Reprezentacja Francji prowadzi 1:0 z Niemcami po samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa. Manuel Neuer zwrócił uwagę fanów przed rozpoczęciem spotkania. Kapitan niemieckiej kadry miał założoną opaskę z kolorami odnoszącymi się do społeczności LGBT.

Reprezentacja Francji utrzymuje dodatni bilans w bezpośrednich meczach z Niemcami. Jak dotąd obie kadry mierzyły się w 31 meczach i aż 14 z nich wygrywali "Les Bleus". Ostatnie cztery spotkania między Francją a Niemcami to dwa remisy oraz dwa zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Didiera Deschampsa.

Zobacz wideo Pierwsza konfrontacja polskich piłkarzy z kibicami. "Była akceptacja i wsparcie, ale były też gwizdy"

Manuel Neuer zwrócił uwagę kibiców przed rozpoczęciem meczu. Kapitan Niemców ma założoną tęczową opaskę

Mecz od samego początku był otwarty i oba zespoły tworzyły sobie okazje do zdobycia bramki, jednocześnie ostrożnie rozgrywając piłkę. Pierwszy gol padł w 21. minucie po akcji reprezentacji Francji. Benjamin Pavard zagrał z autu do Paula Pogby, a potem zawodnik Manchesteru United zagrał długą piłkę do Lucasa Hernandeza. Dośrodkowanie defensora trafiło do Matsa Hummelsa, który wbił futbolówkę do własnej bramki.

Uwagę fanów przed rozpoczęciem meczu zwrócił Manuel Neuer. Bramkarz podczas losowania stron oraz piłki miał założoną kapitańską opaskę w kolorach nawiązujących do społeczności LGBT. Pierwsze dni Euro 2021 zatem pokazują, że reprezentacje w różny sposób wspierają akcje społeczne. Część z nich klęczy (na przykład Anglia i Belgia - Anglicy tłumaczą, że to "w geście jedności i wsparcia dla walki z nierównościami społecznymi"), część tego nie robi (tak jak Holendrzy, Szkoci czy Węgrzy), natomiast Manuel Neuer wspiera w ten sposób społeczność LGBT.

Więcej o: