Cristiano Ronaldo pobił absolutny rekord mistrzostw Europy! Legenda

Reprezentacja Portugalii wygrała 3:0 z Węgrami w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2021. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który dzięki temu osiągnięciu pobił rekord ustanowiony przez Michela Platiniego.

Reprezentacja Portugalii jak dotąd mierzyła się z Węgrami w 14 meczach i wciąż pozostaje niepokonana. Po raz ostatni kadry rywalizowały podczas eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku i wtedy dwukrotnie wygrywała drużyna prowadzona przez Fernando Santosa - odpowiednio 3:0 i 1:0. Nie inaczej było podczas Euro 2021, choć Portugalia długo nie potrafiła strzelić gola.

Zobacz wideo "Kibiców nie interesuje, że chłopaki siedzą na zgrupowaniu i mają fajną atmosferę"

Portugalia wygrywa na inaugurację, Cristiano Ronaldo bije dwa rekordy

Reprezentacja Portugalii długo nie mogła zdobyć bramki przeciwko Węgrom, natomiast finalnie zdołała wygrać 3:0 za sprawą dwóch trafień Cristiano Ronaldo i jednego autorstwa Raphaela Guerreiro. Tym samym Portugalczycy znacznie przybliżają się do awansu do fazy pucharowej Euro 2021. Kadra prowadzona przez Fernando Santosa broni tytułu zdobytego w 2016 roku dzięki wygranej 1:0 nad Francją.

Euro 2020. Polska - Słowacja. Biało-czerwoni przegrywają po pierwszej połowieRosjanie drwią z reprezentacji Polski: "Dobrzy wśród owiec"

Cristiano Ronaldo wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji Portugalii, dzięki czemu zapisał się w historii mistrzostw Europy. Napastnik Juventusu jest jedynym zawodnikiem, który wystąpił w pięciu edycjach europejskiego czempionatu. Dzięki zdobyciu dwóch bramek Ronaldo pobił także rekord Michela Platiniego, ustanowiony w 1984 roku. Kapitan Portugalii ma już na koncie jedenaście trafień i jest samodzielnym liderem w tej klasyfikacji.

Jaki rekord może jeszcze pobić Cristiano Ronaldo? W przypadku wygranej w finale Euro 2021 napastnik ma szanse zostać najstarszym w historii piłkarzem z bramką w finale mistrzostw Europy. Obecnie ten rekord należy do Bernda Hoelzenbeina (RFN), który strzelił bramkę Czechosłowacji w 1976 roku, mając 30 lat i 103 dni.

screen Twitter | Fot. Kuba Atys / Agencja GazetaMiażdżąca krytyka Sousy. "Zmiany z d**y, brakowało najlepszego. Nie mamy trenera"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Więcej o: