Rosjanie drwią z reprezentacji Polski: "Dobrzy wśród owiec"

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 ze Słowacją w pierwszym meczu fazy grupowej na Euro 2021. Media sportowe w Rosji ostro oceniły występ biało-czerwonych w spotkaniu rozgrywanym w Petersburgu. - Zawsze mają problemy, kiedy przychodzi do dużych turniejów - czytamy.

Porażka kadry prowadzonej przez Paulo Sousę w pierwszym meczu Euro 2021 znacznie utrudniła jej wywalczenie awansu do fazy pucharowej. Jeżeli biało-czerwoni przegrają w sobotę z Hiszpanią, a Szwecja ogra Słowację, to stracą matematyczne szanse na grę w 1/8 finału mistrzostw Europy.

Zobacz wideo Mucha: Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu

Rosyjskie media nie zostawiają suchej nitki na kadrze Paulo Sousy. "Zawsze mają problemy na dużych turniejach"

Portal Sport-Express.ru nazwał reprezentację Polski "dobrą wśród owiec". Co mają na myśli? Biało-czerwoni radzą sobie bardzo dobrze podczas eliminacji do mistrzostw świata czy Europy, ale kiedy przychodzą duże turnieje, to Polska zamienia się w nieśmiałą owieczkę. – Słowacy nie są świetni, o czym się przekonaliśmy podczas eliminacji do mundialu, ale tam Robert Mak nie wykonał dryblingu w stylu Leo Messiego, gdzie oszukał dwóch obrońców na skrzydle. Polacy mogą narzekać na pecha, ale to nie zmienia istoty sprawy. Oni zawsze mają problemy, gdy dojdzie do dużych turniejów – czytamy.

Dziennik "Kommiersant" przyznał, że „Polska nie jest bezsprzecznym mistrzem, tak jak Francja, Niemcy czy Włochy, ale jest w niszy zaraz za nimi". Nie zabrakło też odniesienia do pierwszej straconej bramki, która została zapisana jako samobój Wojciecha Szczęsnego. – Nieszczęście Polaków w tej sytuacji polegało nie na przepuszczeniu takiego strzału, a na tym, że nie wiedzieli, jak na to odpowiedzieć – argumentują dziennikarze.

Głos po meczu Polski ze Słowacją zabrał także komentator Konstantin Genich w rozmowie z portalem rt.com. – To mogło się potoczyć w dowolnym kierunku, gdyby nie dwie żółte kartki Grzegorza Krychowiaka. On konsekwentnie pokazuje swój poziom w każdym meczu, ale taki występ ze Słowacją to raczej nadmiar emocji. Zawiódł siebie i zespół – powiedział Rosjanin.

Więcej o: