Cristiano Ronaldo pobił rekord Euro! Niesamowite osiągnięcie

Cristiano Ronaldo pobił już wiele rekordów, ale we wtorek dołoży następny. Nikt nie zaliczył więcej występów na Euro niż on.

Cristiano Ronaldo pierwszy raz na Euro zagrał w 2004 roku. Wtedy turniej odbywał się w Portugalii. Gospodarze dotarli aż do finału, gdzie przegrali z sensacyjnym triumfatorem - Grecją. Co ciekawe, Cristiano strzelił gola w meczu otwarcia tego turnieju, w którym jego drużyna również mierzyła się z Grekami. Wtedy też górą byli późniejsi mistrzowie Europy.

Zobacz wideo Mucha: Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu

Cristiano Ronaldo pobija rekord za rekordem

Statystyki nie kłamią. Euro 2020 dla Cristiano Ronaldo będzie piątą tego typu imprezą w całej karierze. Do tej pory żaden piłkarz tego nie dokonał, a niewykluczone, że CR7 zagra również podczas kolejnych mistrzostw Europy, które odbędą się za trzy lata w Niemczech. Wtedy w wieku 39 lat mógłby się pochwalić grą w sześciu takich turniejach.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Niemcy rozliczają Polaków. Lewandowskiego też. "Może tak już zostanie"

Ponadto piłkarz Juventusu wraz z Michelem Platinim jest najlepszym strzelcem wszechczasów wszystkich mistrzostw Europy. Do tej pory na koncie ma dziewięć bramek, ale jest bardzo prawdopodobne, że po Euro 2020 zostanie samodzielnym liderem tej klasyfikacji. Oprócz tego Ronaldo jako jedyny piłkarz w historii zdobywał bramki na czterech tego typu imprezach. Aż pięć bramek na Euro strzelał głową, co również stanowi rekord.

Cristiano Ronaldo zainauguruje Euro we wtorkowym pojedynku z Węgrami. Potem w rywalizacji grupowej zmierzy się z Francją oraz Niemcami. Grupa F wygląda na niezwykle silną i wydaje się, że ma trzech zdecydowanych faworytów.

Legia Warszawa poznała rywala w eliminacjach do LMLegia poznała rywala w I rundzie el. Ligi Mistrzów! Trafiła najgorzej

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Władimir PutinWzrost zakażeń w Rosji, a Rosjanie się śmieją. Polska kadra gra w Petersburgu, a Putin się chwali