"Polak Polakowi nie poda ręki. To właśnie zrobił Zbigniew Boniek"

Nie milkną echa poniedziałkowej kompromitacji reprezentacji Polski w meczu ze Słowacją (1:2) na Euro 2021. Obrywa się nie tylko drużynie narodowej, ale także między innymi Zbigniewowi Bońkowi. Grzegorz Mielcarski w rozmowie z WP SportoweFakty skrytykował prezesa PZPN.

Reprezentacja Polski po raz kolejny skompromitowała się na otwarcie wielkiego turnieju. Polacy przegrali w poniedziałek w swoim pierwszym meczu na Euro 2021 ze Słowacją 1:2. Nasi kadrowicze zagrali fatalnie, co z zimną krwią wykorzystywali rywale. W wyniku tej porażki sytuacja drużyny Paulo Sousy w grupie zrobiła się bardzo trudna. Reprezentacja może pożegnać się z turniejem już w sobotę.

Zobacz wideo Mucha: Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu

Mielcarski krytykuje Bońka. "Brzęczek spełnił wszystkie warunki i cele"

Poniedziałkowa porażka reprezentacji Polski sprawiła, że na kadrę i osoby z jej najbliższego otoczenia spadła ogromna fala krytyki. Eksperci i kibice nie pozostawili suchej nitki na naszej drużynie narodowej, ale oberwało się także między innymi Zbigniewowi Bońkowi. Główne zarzuty stawiane prezesowi PZPN to zbyt pochopne zwolnienie Jerzego Brzęczka. 

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Niemcy rozliczają Polaków. Lewandowskiego też. "Może tak już zostanie"

- Tak często prezes Boniek powtarzał, że chwalimy cudze, a nie cenimy swojego. Skoro już wybrał Brzęczka, mógł mu dać szansę pokazania, że w polskiej lidze są trenerzy, którzy mogą prowadzić reprezentację. Spełnił wszystkie warunki i cele. Został zwolniony w sytuacji, w której się tego nie spodziewał. Mówiło się na zachodzie: Polak, Polakowi nie poda ręki. Tu właśnie to zobaczyliśmy - powiedział były reprezentant Polski Grzegorz Mielcarski w rozmowie z WP Sportowe Fakty

Kolejne spotkanie na Euro 2021 reprezentacja Polski rozegra już w sobotę 19 czerwca. Polacy zmierzą się na Estadio La Cartuja w Sewilli z reprezentacją Hiszpanii. 

25.03.2021, Budapeszt, mecz eliminacji do Mistrzostw Świata Katar 2022 Węgry - Polska.Jest jeden reprezentant Polski, którego chwalą zagraniczne media. "Imponuje ruchem"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: