Marko Arnautović może zostać wykluczony z Euro 2020! UEFA już działa

Marko Arnautović, reprezentant Austrii może mieć nie lada kłopoty. Piłkarz po strzeleniu bramki na 3:1 w meczu przeciw Macedonii Północnej podczas Euro 2020 został oskarżony o kierowanie rasistowskich wyzwisk w kierunku rywali. Teraz za wyjaśnianie sprawy wzięła się UEFA.

Austra w pierwszym meczu na Euro 2020 dość szybko wyszła na prowadzenie, ale kilka minut później wynik wyrównał Goran Pandev. Całe spotkanie zakończyło się jednak wynikiem 3:1, a ostatniego gola strzelił Marko Arnautović, którego wyraźnie poniosły emocje.

Zobacz wideo Mucha: Szczęsny mógł zrobić więcej. Bardzo głupia bramka

UEFA zajmie się sprawą Arnautovicia

Zachowanie Austriaka w 89. minucie spotkania wzbudziło wiele kontrowersji. Po celebracji gola, podczas której miał obrażać Egzona Bejtulaia i Gjanniego Alioskiego, mających albańskie korzenie rozpoczęła się burza. Napastnik przeprosił za swoje zachowanie, ale może być już za późno.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Niemcy rozliczają Polaków. Lewandowskiego też. "Może tak już zostanie"

- W emocjach padło wczoraj kilka gorących słów, za które chciałbym przeprosić moich przyjaciół z Macedonii Północnej i Albanii. Chciałbym wyraźnie powiedzieć jedno: nie jestem rasistą. Mam przyjaciół w prawie każdym kraju i opowiadam się za różnorodnością. Każdy, kto mnie zna, jest tego świadomy - napisał piłkarz na swoim profilu na Instagramie. Serbscy dziennikarze postanowili przyjrzeć się bliżej całej sytuacji i z ruchu warg Arnautovicia wyczytali, że miał on powiedzieć: "Pie***ę twoją albańską matkę".

UEFA jednak wszczęła już dochodzenie w tej sprawie. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać: - Zgodnie z art. 21 ust. 4 Przepisów Dyscyplinarnych UEFA wyznaczono inspektora ds. etyki i dyscypliny, który ma przeprowadzi dochodzenie w sprawie incydentu z udziałem zawodnika Marko Arnautovicia, który miał miejsce podczas rozgrywek EURO 2020 w meczu fazy grupowej pomiędzy reprezentacjami Austrii i Macedonii Północnej. Dalsze informacje w tej sprawie zostaną udostępnione w odpowiednim czasie.

Jak donosi Martyn Ziegler, dziennikarz "The Times", jeśli Arnautović zostanie uznany za winnego, może zostać wykluczony z całego Euro.

Legia Warszawa poznała rywala w eliminacjach do LMLegia poznała rywala w I rundzie el. Ligi Mistrzów! Trafiła najgorzej

Do sprawy odniósł się również Macedoński Związek Piłki Nożnej (FFM). - FFM zdecydowanie potępia nacjonalistyczny wybuch austriackiego zawodnika Marko Arnautovica po golu strzelonym we wczorajszym meczu – czytamy w oświadczeniu. - Jednocześnie informujemy, że złożyliśmy oficjalny list do UEFA, żądając najsurowszej kary dla Arnautovicia.

Ojciec Marko Arnautovicia jest Serbem, zaś Alioski ma albańskie korzenie, a stosunki pomiędzy bałkańskimi krajami, nie tylko dwoma wspomnianymi wyżej, są dość mocno napięte. Więcej o przeprosinach reprezentanta Austrii można przeczytać tutaj.

Paulo Sousa zniszczył ostatni atut kadry Brzęczka. Paulo Sousa zniszczył ostatni atut kadry Brzęczka. "Ta drużyna już nie istnieje"