Tak Niemcy nazwali Lewandowskiego po meczu ze Słowacją. "Może tak już zostanie"

"U Lewandowskiego było wiele frustracji, rozczarowania i rozpaczy. Czyli wszystkie emocje, które nagromadziły się w drużynie narodowej w ciągu ostatniej dekady" - piszą Niemcy o reprezentacji Polski. I rozliczają, dość boleśnie.
Zobacz wideo "Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu"

Zero goli, zero asyst, zero celnych strzałów, do tego aż 10 strat piłki - to statystyki Roberta Lewandowskiego z meczu ze Słowacją (1:2). Kapitan reprezentacji Polski zawiódł, co odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech. "Sytuacja Polski jest niemal dramatyczna przed meczami z Hiszpanią i Szwecją. I to było widoczne też u Lewandowskiego" - pisze portal sport1.de. "Lewandowski był sfrustrowany. Mniej lub bardziej w trakcie 90 minut, ale był" - punktuje Michael Ballack, były reprezentant Niemiec.

"Lewandowski i Polska zawodzą na wielkich turniejach"

Przypomnijmy, że mówimy o meczu, który dla reprezentacji Polski miał być najłatwiejszy na Euro. To kadra Paulo Sousy była zdecydowanym faworytem poniedziałkowego meczu ze Słowacją, ale zawiodła na całej linii i przegrała 1:2. Bez walki, ambicji, zaangażowania, ale z prostymi błędami w obronie, które Słowacy spokojnie wykorzystali. A o problemach biało-czerwonych Niemcy piszą tak: "Lewandowski i Polska zawodzą na wielkich turniejach. U Lewandowskiego było wiele frustracji, rozczarowania i rozpaczy. Czyli wszystkie emocje, które nagromadziły się w drużynie narodowej w ciągu ostatniej dekady".

Robert LewandowskiRobert Lewandowski napisał wiadomość do polskich kibiców po meczu ze Słowacją

A to nie koniec rozliczeń polskiej reprezentacji. "Lewandowski to niekwestionowana supergwiazda. Jest najlepszym piłkarzem, jakiego Polska kiedykolwiek 'wyprodukowała' - i może tak już zostanie. Właśnie ze względu na jego obecność w Polsce w ostatnich latach mówiło się o złotym pokoleniu. Ale Lewandowski przeżywał jedno rozczarowanie po drugim w swojej kadrze podczas ważnych turniejów. Polacy nie wzięli nawet udziału w mistrzostwach świata 2010 i 2014. Na mundialu w 2018 roku odpadli w fazie grupowej, a Lewandowski nie strzelił żadnego gola. Ma za to po jednym trafieniu na mistrzostwach Europy w 2012 i 2016 roku" - wylicza portal sport1.de.

Dziennikarz Lukas von Hoyer dodaje, że w reprezentacji Polski Lewandowski nie może liczyć na wsparcie, bo żaden z pozostałych piłkarzy nie jest wybitną jednostką na poziomie międzynarodowym. "Samotny wojownik" - tytułuje Roberta Lewandowskiego, ale zaznacza, że napastnik Bayernu "powinien robić różnicę, a poza Polską żadna reprezentacja nie może użyć takiej broni pod bramką rywali".

Kolejny mecz Polacy na Euro zagrają z Hiszpanią (19 czerwca o godzinie 21:00). Relację na żywo z tego spotkania znajdziecie w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE. I to w stylu Z czuba. Ostatnimi rywalami kadry Paulo Sousy w fazie grupowej będzie reprezentacja Szwecji (23 czerwca o godzinie 18).

Paulo Sousa zniszczył ostatni atut kadry Brzęczka. Paulo Sousa zniszczył ostatni atut kadry Brzęczka. "Ta drużyna już nie istnieje"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: