"Poczucie totalnego chaosu, to w tej chwili jest dla mnie Polska"

- Odniosłem wrażenie, że Polska nie wiedziała, co ma grać. Poczucie totalnego chaosu, to w tej chwili jest dla mnie Polska - w programie Euro Sekcja Sport.pl powiedział były reprezentant Słowacji, Jan Mucha.

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1:2 w meczu otwarcia Euro 2020. Nasi rywale objęli prowadzenie w 18. minucie, kiedy po strzale Roberta Maka piłka najpierw odbiła się od słupka, a później od pleców Wojciecha Szczęsnego, wpadając do bramki.

Zobacz wideo Mucha: Mam wrażenie, że Polska nie wie, co ma grać. Uczucie totalnego chaosu

Mimo że w 46. minucie do wyrównania doprowadził Karol Linetty, to 23 minuty później zwycięską bramkę dla Słowaków strzelił Milan Skriniar. Po dośrodkowaniu Marka Hamsika z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi obrońcy Interu Mediolan, który mocnym strzałem nie dał szans Szczęsnemu. 

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. Sankt Petersburg, Rosja, 14 czerwca 2021Trener Słowaków przechytrzył Sousę. "Dzięki temu zatrzymali Lewandowskiego"

 - Zagraliśmy jak juniorzy. Kontrolowaliśmy całe spotkanie, ale brakowało nam przekonania i konsekwencji. Przeciwnik stworzył sobie dwie sytuacje i zdobył dwie bramki. To jest niedopuszczalne. Ciężko coś więcej powiedzieć. Byliśmy dobrze przygotowani i wiedzieliśmy, co mamy robić. Dwa juniorskie błędy sprawiły, że przegrywamy - na antenie TVP Sport skomentował mecz Jan Bednarek.

"Polska przekombinowała"

Czy Polacy wiedzieli, co mają robić na boisku? Tego samego przekonania, co Bednarek, nie miał były reprezentant Słowacji, Jan Mucha, który był gościem Euro Sekcji, specjalnego programu Sport.pl na Euro 2020.

- Mam takie poczucie, że Polska przekombinowała. Piłka to jest bardzo prosta gra i my tak graliśmy. Nic wielkiego. Na nic więcej nas nie stać. Odniosłem wrażenie, że Polska nie wiedziała, co ma grać. W tyłach grało pięciu zawodników, piłkarze biegali, gdzie chcieli. Poczucie totalnego chaosu, to w tej chwili jest dla mnie Polska - powiedział Mucha.

 

I dodał: Słowacja zagrała sercem. Polska nie jest Hiszpanią, Włochami czy Niemcami. Polacy powinni grać to samo, co Słowacy. Jeśli nie grasz sercem, nie możesz wygrać meczu. Każdy powinien grać to, na co go stać, a Polska tego nie zrobiła. Według mnie Polska nie ma warunków do tego, by grać trójką środkowych obrońców. Powinniście grać to, co wam wcześniej wychodziło.

Jan Bednarek podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Polacy od miesięcy kpili z logiki. Tak kadra Sousy straciła siedem goli z dziesięciu!

Sytuacja Polaków po przegranej ze Słowacją i remisie 0:0 w spotkaniu Szwecji z Hiszpanią jeszcze nie jest tragiczna, ale drużyna Paulo Sousy potrzebowałaby zdobywania punktów w pozostałych dwóch meczach turnieju. Z taką grą, jak w pierwszym spotkaniu na pewno nie będzie to proste. Mecz z Hiszpanią zaplanowano na sobotę, 19 czerwca o godzinie 21:00, a kończące fazę grupową spotkanie ze Szwecją na środę, 23 czerwca o 18:00. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.