Sergio Ramos kością niezgody. Konflikt u naszych najbliższych rywali na Euro 2020

Brak w kadrze Sergio Ramosa, dotychczasowego kapitana reprezentacji Hiszpanii, wywołał spore zamieszanie nie tylko wśród kibiców. Według hiszpańskich mediów, decyzja selekcjonera Luisa Enrique nie odpowiada również przedstawicielom federacji.

Obawy w szeregach reprezentacji Hiszpanii pojawiły się po tym, jak ze składu wykluczony został Sergio Busquets oraz Diego Llorente, u których wykryto obecność koronawirusa. Dwaj doświadczeni piłkarze mogliby się okazać kluczowymi elementami w zespole Luisa Enrique, dlatego przedstawiciele RFEF liczyli, że selekcjoner, dobierając kolejnych piłkarzy, postawi na Sergio Ramosa.   

Zobacz wideo "Podjęliśmy dobre decyzje". Konferencja Paulo Sousy po przegranej ze Słowacją

Tak się jednak nie stało, a według radia "Cadena Ser", władze hiszpańskiej federacji nie są zadowolone z decyzji Enrique. Madryckie "Radio Marca" dodaje, że niepokojący jest również fakt 17-osobowej listy dodatkowych piłkarzy, z której może w skrajnych przypadkach skorzystać selekcjoner, a w niej liczne grono zawodników, którzy do tej pory występowali tylko w młodzieżowej reprezentacji kraju. 

Sergio Ramos ważniejszy dla RFEF niż inni piłkarze? 

Nie wszyscy są jednak zwolennikami obecności Sergio Ramosa na Euro 2020. Komentatorzy z Hiszpanii przyznają, że obrońca Realu Madryt mógłby być sfrustrowany koniecznością oglądania meczów z ławki rezerwowych i brakiem gry. To z kolei mogłoby negatywnie wpłynąć na atmosferę w całej drużynie. 

Spain Soccer La LigaSergio Ramos komentuje brak powołania na Euro. "Muszę być uczciwy i szczery"

Do składu wrócił natomiast Llorente oraz kontuzjowany Adama Traore. Obaj zawodnicy pojawili się na ławce rezerwowych, jednak nie otrzymali od selekcjonera ani minuty w meczu ze Szwecją.

Hiszpania zremisowała ze Szwecją 0:0 - był to ich pierwszy mecz fazy grupowej tegorocznych mistrzostw Europy. Bezbramkowy remis nie przeszkodził im jednak w pobiciu własnego rekordu. Drużyna Luisa Enrique miała 85 proc. posiadania piłki, co jest najwyższym wynikiem od 1980 roku, czyli od czasu, gdy zaczęto prowadzić tę statystykę w trakcie meczów piłkarskich. Warto dodać, że piłkarze wymienili między sobą 918 podań, co również stanowi rekord ustanowiony przed dziewięcioma laty WIĘCEJ TUTAJ>>>.

Więcej o: