Euro 2020. Francja - Niemcy, Węgry - Portugalia. Gdzie oglądać mecze "grupy śmierci"? [TRANSMISJA]

Wielkie emocje zapowiadają się we wtorkowych meczach Grupy F, którą można określić mianem "grupy śmierci" Euro 2020. Pierwsze spotkania na tegorocznym turnieju rozegrają aktualny mistrz świata oraz triumfator poprzednich mistrzostw Europy. Gdzie i o której oglądać mecze?

W losowaniu przed Euro 2020 do Grupy F trafili: mistrzowie świata z 2018 roku - reprezentacja Francji, czterokrotni mistrzowie świata - Niemcy, mistrzowie Europy z 2016 roku - Portugalia oraz Węgry. Ostatni z wymienionych zespołów pierwszy mecz rozegra na Puskas Arenie w Budapeszcie - mało kto spodziewa się, że Węgrzy wyjdą z tego pojedynku zwycięsko. 

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Euro 2020. Węgry - Portugalia. Jakie są szanse Węgrów na wyjście z grupy?

Reprezentacja Węgier trzykrotnie występowała na mistrzostwach Europy, a wtorkowe spotkanie będzie jej czwartym udziałem w turnieju. Nie ma co ukrywać, że przed piłkarzami Marco Rossiego jest jedno z trudniejszych zadań do wykonania, jeżeli myślą o awansie do kolejnego etapu rozgrywek. Patrząc wstecz, od 1972 roku Węgrzy nie mogą pochwalić się żadnym ważnym trofeum na arenie międzynarodowej.

Piłkarze Portugalii. Reprezentacja Portugalii na Euro 2021 [SKŁAD]Piłkarze Portugalii. Reprezentacja Portugalii na Euro 2021 [SKŁAD]

Portugalczycy podchodzą do Euro 2020 w roli obrońców tytułu z turnieju we Francji. W finale mistrzostw Europy w 2016 roku reprezentacja Portugalii pokonała gospodarzy turnieju 1:0 po bramce Edera w dogrywce. To jedyne mistrzostwo Starego Kontynentu, które zdobyła drużyna Fernando Santosa. Wcześniej w 2004 roku Portugalczycy wywalczyli srebrny medal. 

Obie drużyny po raz ostatni grały ze sobą w 2017 roku w ramach eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku. Oba spotkania wygrała Portugalia - 3:0 i 1:0. Najbliższe spotkanie Węgier z Portugalią odbędzie się we wtorek (15 czerwca) o godz. 18:00. 

Euro 2020. Francja - Niemcy. Czy mistrzowie świata wywalczą kolejne trofeum? Dwóch faworytów do tytułu

Reprezentacja Francji jest bezsprzecznie jedną z najlepszych drużyn na świecie. Poprzednie mistrzostwa Europy zakończyła na drugim miejscu, dwa lata później wygrała mistrzostwa świata, pokonując 4:2 Chorwację. Obecnie ma na swoim koncie dwa tytuły zdobyte na Euro oraz dwa na Mundialu. We wtorek stanie naprzeciw drużyny, która ma najlepsze statystyki medalowe.

Niemcy to czterokrotnie zdobywali mistrzostwo świata i trzykrotnie tytuł mistrzów Europy, dlatego spotkanie obu reprezentacji jest jednym z najciekawszych zestawień Euro 2020. W sumie obie drużyny mierzyły się ze sobą aż 31-krotnie. Częściej triumfowali Francuzi, którzy mają na koncie czternaście zwycięstw, podczas gdy Niemcy mogą pochwalić się dziewięcioma wygranymi. 

"Ogrywał Polaków jak uczniaków! Namieszał im w głowach" - Słowacy wielbią swojego bohatera

Ważniejsza od bilansu spotkań będzie przewaga punktowa w grupie, ponieważ to właśnie między tymi reprezentacjami będzie się toczyła najważniejsza walka o miejsca gwarantujące awans. Początek spotkania Francja - Niemcy zaplanowano na wtorek (15 czerwca) na godzinę 21:00.

Węgry - Portugalia, Francja - Niemcy. Gdzie oglądać mecze Euro 2020? Transmisja TV, stream online 

Wszystkie mecze tegorocznych mistrzostw Europy będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej. Spotkanie Francja - Niemcy będzie transmitowane od 21:00 na TVP 1 i TVP Sport, gdzie wcześniej (od 18:00) kibice będą mogli obejrzeć starcie Węgrów z Portugalczykami. Dodatkowo mecze będą dostępne w serwisie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa z obu starć będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: