Nowy rekord na mistrzostwach Europy! Niebywały wyczyn Hiszpanów

Reprezentacja Hiszpanii bezbramkowo zremisowała ze Szwecją w pierwszym meczu Euro 2020, choć mieli najwięcej posiadania piłki odkąd zaczęto prowadzić tę statystykę. Piłkarzom Luisa Enrique udało się również pobić rekord podań w jednym meczu.

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii niejednokrotnie udowadniali na wielkich turniejach, że słyną ze swojej niesamowitej precyzji oraz techniki. W pierwszym meczu fazy grupowej Euro 2020 było podobnie, choć nie przyniosło to określonego rezultatu. Ostatecznie drużyna Luisa Enrique zremisowała ze Szwecją 0:0 mając 85 proc. posiadania piłki. To najwyższy wynik od 1980 roku, czyli od czasu gdy zaczęto prowadzić tę statystykę w trakcie meczów piłkarskich.

Hiszpania pobija kolejne rekordy, które nie są gwarancją zwycięstwa

W piłce nożnej wiele razy powtarzała się sytuacja, w której teoretyczny faworyt danego spotkania dominował posiadaniem piłki, ale nie był w stanie przełożyć tego na końcowy rezultat. Hiszpanie w poniedziałkowym meczu ze Szwecją pobili nawet swój własny rekord ustanowiony przed dziewięcioma laty. W sumie piłkarze Luisa Enrique wymienili między sobą 918 podań! Wcześniejszy najwyższy wynik wynosił 859 podań, a dokonano tego w meczu Euro 2012, w którym Hiszpania pokonała Irlandię 4:0.

Na pobicie swojego ówczesnego dorobku zapowiadało się już w pierwszej połowie spotkania, którą Hiszpanie zakończyli z 419 podaniami. Według portalu ze statystykami OptaJoe to również jest rekord w tej kategorii na meczu mistrzostw Europy. Warto dodać, że 303 podania z 419 zostało wymienionych na połowie Szwecji, która w odwecie na połowie przeciwnika osiągnęła liczbę 38 podań.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>