Jan Tomaszewski zmasakrował reprezentanta Polski. "Katastrofalny błąd"

Reprezentacja Polski po raz kolejny skompromitowała się na początku wielkiego turnieju. Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym meczu Euro 2021. Suchej nitki na kadrowiczach nie zostawił Jan Tomaszewski, który szczególnie skrytykował Wojciecha Szczęsnego.

Reprezentacja Polski zrobiła to po raz kolejny. Nasza kadra skompromitowała się na otwarcie szóstego z siedmiu rozgrywanych w XXI wieku wielkich turniejów. Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym spotkaniu podczas Euro 2021. Jedyną bramkę dla Polski zdobył Karol Linetty. Dla Słowaków strzelił Milan Skriniar i Wojciech Szczęsny, który trafił do własnej bramki. 

Zobacz wideo Polska - Słowacja. Kolejna kontuzja w polskiej kadrze?

Jan Tomaszewski ostro skrytykował kadrę. "Nie było powtarzalności. Sousa zmieniał składy co mecz"

Od razu po spotkaniu w Sankt Petersburgu na reprezentację Polski spadła fala krytyki ze strony kibiców i ekspertów. Do tego grona dołączył także były bramkarz reprezentacji polski Jan Tomaszewski. Były piłkarz szczególne pretensje miał do Wojciecha Szczęsnego. - To był katastrofalny błąd Wojtka. On powinien bronić nogą. Gdyby nie obronił strzału, to piłka wyszłaby dalej. On się rzucił i niestety tę bramkę trzeba zapisać na jego konto - wyznał 73-latek w rozmowie z "Super Expressem".

Paulo SousaPaulo Sousa przewracał oczami. "Nie możemy"

Tomaszewski nie skrytykował jednak tylko Szczęsnego. Głównym winowajcą porażki jest według niego selekcjoner reprezentacji. - Nie było powtarzalności. Sousa zmieniał składy co mecz. I widać było brak porozumienia przy pierwszej bramce - przyznał były bramkarz. - Jeśli nie wyjdziemy z grupy, to będziemy mieli pogrzeb obecnego pokolenia. Czyli najlepszych piłkarzy, jakich mieliśmy w historii. Krychowiak, Lewandowski, Glik - już dla nich nie będzie miejsca. Oni będą tak załamani, że trzeba robić nową kadrę na el. MŚ - dodał.  

Karol Linetty: Przespaliśmy pierwszą połowęNagroda Darwina dla reprezentacji Polski. Najbardziej spektakularna klęska

Legendarny piłkarz reprezentacji przyznał jednak, że nie traci jeszcze nadziei i liczy na poprawę gry kadry. - Poczekajmy do 23 czerwca. Może w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Jeśli on z Hiszpanią zagra podobnym składem, to ta drużyna może zaskoczyć. Są jeszcze Szwedzi - wygrana z nimi może dawać nam awans - zakończył.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: