Karol Linetty komentuje mecz Polska - Słowacja na Euro 2020

- Pierwszą połowę przespaliśmy, nie graliśmy tak, jak powinniśmy. Ten wieczór jest dla nas gorzki, ale zostają nam jeszcze dwa mecze. Będą one bardzo trudne, jednak wszystko jest możliwe. Walczymy do końca. Zrobimy wszystko, aby je wygrać - powiedział Karol Linetty, strzelec jedynego gola dla Polski w meczu ze Słowacją.

Reprezentacja Polski nieudanie zainaugurowała mistrzostwa Europy. Polacy przegrał 1:2 ze Słowacją po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego i Milana Skriniara. Jedyną bramkę dla Polski zdobył na początku drugiej części gry Karol Linetty. Przy akcji bramkowej pomocnik wbiegł w pole karne z głębi pola w idealnym momencie, dostawił stopę, nieczysto trafił piłkę, ale ta i tak wpadła do bramki Martina Dubravki.

Zobacz wideo Jaki potencjał ma reprezentacja Polski? Gdzie zajdziemy podczas turnieju? Kto wygra Euro 2020? Na to pytanie odpowiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek

Linetty o meczu Polska - Słowacja: Pierwszą połowę przespaliśmy

Zawodnik skomentował występ kadry w tym spotkaniu, zwracają uwagę, że jedynie przez krótki fragment zawodnicy Sousy grali na oczekiwanym poziomie. - Pierwszą połowę przespaliśmy, nie graliśmy tak, jak powinniśmy. W przerwie, w szatni powiedzieliśmy sobie parę słów, a potem dobrze i agresywnie rozpoczęliśmy drugą połowę. Tak powinniśmy grać od początku. Ten wieczór jest dla nas gorzki, ale zostają nam jeszcze dwa mecze. Będą one bardzo trudne, jednak wszystko jest możliwe. Walczymy do końca. Zrobimy wszystko, aby je wygrać - powiedział piłkarz.

Dwie jedynki i tylko jedna trójka! Wybitny reprezentant Polski zawiódł na całej linii [OCENY]Dwie jedynki i tylko jedna trójka! Wybitny reprezentant Polski zawiódł na całej linii [OCENY]

Występ Linettego od pierwszej minuty był największą niespodzianką w wyjściowym składzie w meczu ze Słowacją. - U trenera Sousy każdy ma szanse zagrać. Każdy ciężko po to trenował i był gotowy do gry. Dostałem szansę i mam nadzieję, że ją wykorzystałem, ale wynik jest niekorzystny. Nie mogę być z tego zadowolony - powiedział Linetty. I dodał: - Oprócz gola miałem także drugą sytuację stuprocentową, którą powinienem wykorzystać. Wierzyliśmy, że to spotkanie wygramy, ale tak się nie stało.

W drugim grupowym spotkaniu podczas Euro 2021 reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 na stadionie Estadio La Cartuja w Sewilli.

Robert Lewandowski w trakcie meczu Polska - SłowacjaRobert Lewandowski przebił osiem sekund milczenia 675 razy

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.