"To jest KATASTROFA". Reprezentacja Polski brutalnie podsumowana

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz na Euro 2021 ze Słowacją 1:2. Polacy mieli szansę wrócić do gry w drugiej połowie, ale czerwoną kartkę dostał Grzegorz Krychowiak. "Katastrofa i kompromitacja" - to najczęściej pojawiające się komentarze.

Reprezentacja Polski zagrała fatalnie i po raz kolejny przegrała na otwarcie wielkiego turnieju. Polacy dobrze rozpoczęli mecz, ale nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką Dubravki. Później po fatalnej serii błędów w obronie bramkę zdobył Robert Mak i to Słowacy wyszli na prowadzenie. Po rozpoczęciu drugiej połowy nasi kadrowicze znów mocno zaczęli i już po 33. sekundach bramkę zdobył Karol Linetty.

Zobacz wideo Polska - Słowacja. Kolejna kontuzja w polskiej kadrze?

Kiedy wydawało się, że Polacy złapali już kontakt i przejęli inicjatywę, nieodpowiedzialnie zachował się Grzegorz Krychowiak, który za faul otrzymał drugą żółtą kartkę. W dziesiątkę polska kadra probowała, ale zamiast strzelić gola, to sama go straciła za sprawą Milana Skriniara. 

"Siódmy wielki turniej i szósta kompromitacja". Twitter podsumował występ reprezentacji Polski na Euro

Po spotkaniu kibice i eksperci nie zostawiają suchej nitki na reprezentantach Polski. Twitter zalewa fala negatywnych komentarzy. 

"Straszny wnerw po tym meczu, ta Słowacja nawet w dziesiątkę była do zrobienia. Ręce opadają po tym, co tu się wydarzyło" - napisał dziennikarz Michał Borkowski. 

"Bilans Paulo Sousy to 1-3-2, z czego wygrana tylko z Andorą, remisy z Węgrami, Islandią, porażka ze Słowacją. Do tego słaba gra, bez jasnej koncepcji, pełna przypadku. To jest KATASTROFA" - podsumował dotychczasowe osiągnięcia selekcjonera reprezentacji Polski Marek Wawrzynowski. 

Dziennikarz sport.tvp.pl Marcin Borzęcki pochwalił jedną z gwiazd reprezentacji Słowacji. "Ondrej Duda dziś latynoska fantazja na głowie, ale i w nogach. Co się momentami bawi na tym boisku, to jego. Jakbym nie znał, pomyślałbym, że to on gra na co dzień w Napoli, a nie w FC Koeln" - podsumował. 

Robert Lewandowski w trakcie meczu Polska - SłowacjaRobert Lewandowski przebił osiem sekund milczenia 675 razy

"Nerwowość w obronie przypomina w zasadzie wszystkie turnieje z udziałem Polski za mojego życia z wyjątkiem Euro 2016. To jest hybryda szarpaniny z Koreą i Ekwadorem, kiedy tylko Słowacy depną" - zaobserwował dziennikarz Eleven Sports Filip Kapica. 

Dziennikarz Interii Sebastian Staszewski podzielił się natomiast zdjęciem komentujących to spotkanie Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna, które wyraża więcej niż tysiąc słów. 

"Atak na truchciku, pressing na truchciku, powrót do obrony na truchciku. Cała gra na truchciku" - napisał dziennikarz Sport.pl Patryk Stec. 

Dwie jedynki i tylko jedna trójka! Wybitny reprezentant Polski zawiódł na całej linii [OCENY]Dwie jedynki i tylko jedna trójka! Wybitny reprezentant Polski zawiódł na całej linii [OCENY]

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: