Ćwierć wieku czekali na powrót na Euro. I skończyło się bolesną porażką

Reprezentacja Czech pokonała Szkocję 2:0 w drugim meczu grupy D. Oba gole strzelił Patrik Schick.

Była 52. minuta meczu na Hampden w Glasgow, gdy piłka po zablokowanym strzale Scotta McTominay'a spadła pod nogi Patrika Schicka. 25-letni napastnik tylko podniósł głowę i bez zastanowienia uderzył z połowy boiska. Uderzył fenomenalnie. Schick strzelił jednego z najpiękniejszych goli w historii mistrzostw Europy, podwyższając prowadzenie Czechów na 2:0.

To był mecz napastnika Bayeru Leverkusen. To on zdobył też pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 42. minucie Schick najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Vladimira Coufala z prawej strony i uderzeniem głową pokonał Davida Marshalla.

Kosmiczny gol Patrika Schicka na Euro 2020Schick i elegancja! Kosmiczny gol już przeszedł do historii Euro! [WIDEO]

Czesi pokonali Szkotów

Mecz Szkotów z Czechami był jednym z lepszych na tym turnieju, choć długo nic tego nie zapowiadało. Obie reprezentacje bardzo rozkręcały się długo, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 16. minucie Marshall obronił niezłe uderzenie Schicka i do pierwszego gola była to jedyna ciekawa sytuacja w meczu.

Zupełnie inny był początek drugiej połowy. Już w 46. minucie Marshall raz jeszcze obronił strzał Schicka, a chwilę później odbił uderzenie Vladimira Daridy. Zanim drugą bramkę zdobył Schick odpowiedzieć zdążyli Szkoci. Najpierw Czechów uratowała poprzeczka po uderzeniu Jacka Hendry'ego, a chwilę później doskonałą interwencją popisał się Tomas Vaclik, który odbił piłkę po niefortunnej interwencji Tomasa Kalasa.

Barcelona znów najlepsza w Lidze Mistrzów. Barcelona znów najlepsza w Lidze Mistrzów. "Byłem to winien Laporcie"

Zwycięstwo Czechów oznacza, że zostali oni liderem grupy D. Czesi mają lepszy bilans bramkowy od Anglików, którzy w niedzielę pokonali 1:0 Chorwację. Kolejne mecze w tej grupie odbędą się w piątek. Czesi zagrają z Chorwatami, a Anglicy ze Szkocją.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.