Schick i elegancja! Kosmiczny gol już przeszedł do historii Euro! [WIDEO]

Czechy wygrały 2:0 ze Szkocją w meczu grupy C na Euro 2020. Obie bramki dla reprezentacji Czech strzelił Patrik Schick, a jego drugie trafienie będzie kandydować do miana gola turnieju - i nie tylko!

Mistrzostwa Europy ruszyły na dobre. W poniedziałek do gry wkracza reprezentacja Polski. Pierwszym meczem w tym dniu było jednak spotkanie grupy D pomiędzy Czechami a Szkocją

Kosmiczny gol Patrika Schicka! Czech uderzył na bramkę z kilkudziesięciu metrów

Spotkanie rozgrywane na Hampden Park stało na wysokim poziomie od pierwszej minuty. Obie drużyny ruszyły do ataku. Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie wyszli Czesi po trafieniu głową Patrika Schicka. Napastnik Bayeru Leverkusen to zdecydowanie najlepszy zawodnik tego spotkania, a dobrą formę potwierdził również na początku drugiej części gry.

W 52. minucie Schicka dostał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki rywali. Czech zauważył, że David Marshall znalazł się poza polem karnym więc zdecydował się uderzyć z daleka do pustej bramki. Choć bramkarz Szkocji cofał się do bramki, to nie był w stanie zatrzymać idealnie uderzonej piłki. Bramki z tego spotkania można także zobaczyć na sport.tvp.pl.

Jak podaje OptaJoe, gol Schicka padł z odległości blisko 50 jardów (około 45 metrów), co jest najdalszą odległością, z której strzelono gola na mistrzostwach Europy od 1980 roku.

Piękny gol Czecha był ostatnim trafieniem w tym spotkaniu. Szkoci, mimo prób, nie byli w stanie strzelić gola kontaktowego. Dzięki zwycięstwu reprezentacja naszych południowych sąsiadów awansowała na pierwsze miejsce w Grupie D

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl