Jedni z faworytów Euro zwiększają środki bezpieczeństwa. Do Rosji tylko na chwilę

Reprezentacja Belgii zmienia swój plan podróży na mecz Euro 2020, który ma rozegrać w Rosji. W oficjalnym komunikacie federacji czytamy, że przed spotkaniem z Finlandią drużyna wybierze bezpieczniejsze miejsce. Decyzję podjęto m.in. z powodu zagrożenia związanym z COVID-19.

W sobotę reprezentacja Belgii pokonała Rosję w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2020 3:0 po dwóch golach Romelu Lukaku i jednym trafieniu Thomasa Meuniera. Kadra spędziła w Sankt Petersburgu kilka dni, po których władze federacji uznały, że zostały zmuszone do "podjęcia działań w celu ochrony swoich zawodników i pracowników".

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Reprezentacja Belgii obawia się o bezpieczeństwo piłkarzy w czasach koronawirusa. Kiedy kadra przyleci do Rosji na mecz z Finlandią?

Belgijski związek piłki nożnej chce maksymalnie skrócić obecność drużyny narodowej w Rosji. "Przebywanie kilka dni za granicą, w hotelu w dużym mieście w czasach COVID-19 jest dla organizacji obozu treningowego o wiele bardziej skomplikowane i trudne niż wcześniej" - napisano w oświadczeniu. Aby uniknąć niechcianych wykluczeń z powodu zakażenia koronawirusem, władze federacji znalazły odpowiednie rozwiązanie.

Mecze Polski na Euro 2021. Kiedy reprezentacja gra pierwszy mecz?Skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją? Tak prawdopodobnie rozpoczniemy Euro

"Zawodnicy będą trenować w Tubize, w środowisku bardziej bezpiecznym dla COVID i w najlepszych możliwych warunkach treningowych" - napisano. Decyzję o zmianie miejsca treningów podjęto również ze względu na organizację na Stadionie Kriestowskim trzech dodatkowych spotkań w ramach mistrzostw Europy. Zdaniem federacji z tego powodu "bardziej ucierpi boisko treningowe na Stadionie Pietrowskim, co może odegrać kluczową rolę w przygotowaniach do meczu z Finlandią".

Polska - Słowacja. Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]Polska - Słowacja. Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]

W drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 Belgowie udadzą się do Kopenhagi, gdzie w najbliższy czwartek zmierzą się z reprezentacją Danii. Kolejne spotkanie na stadionie w Sankt Petersburgu drużyna Roberto Martineza rozegra 21 czerwca z Finlandią. W kontekście obaw związanych z rosnącą liczbą zakażeń na terenie Rosji, według najnowszych danych w niedzielę, 13 czerwca, odnotowano 14 561 nowych przypadków - to o 1201 więcej zakażeń w porównaniu do dnia poprzedniego. W sumie w ciągu ostatnich siedmiu dni potwierdzono ponad 82 tys. nowych przypadków.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl

Więcej o: