Jan Mucha ostro krytykuje rodaka: Nikt nie może być w kadrze tylko za zasługi!

W programie "Euro Sekcja" Jan Mucha wskazał piłkarza słowackiej kadry, który według niego nie zasługuje na miejsce w kadrze. - Albo jesteś skupiony na tym, co robisz albo do widzenia. Ja go tam nie widzę, nie zasłużył na powołanie i żeby tam być - wskazał były piłkarz reprezentacji Słowacji.

Polscy piłkarze w poniedziałek zaczną mistrzostwa Europy od meczu ze Słowacją. Prawdopodobny skład rywali drużyny Paulo Sousy w programie "Euro Sekcja" oceniał były bramkarz tamtejszej kadry, Jan Mucha.

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Świetny Dubravka i problemy w obronie po odejściu legendy - Słowacy przed meczem z Polską

Zaczął od pozycji bramkarza, na której powinien zagrać Martin Dubravka. - Nawet Dusan Kuciak w wywiadzie, który przeczytałem, mówił, że to Dubravka jest numerem jeden. Oni są przyjaciółmi, ale Dusan tego nie kryje. Dubravka to świetny bramkarz. Słowacy są zawsze w dobrej dyspozycji na linii, on troszeczkę gorzej gra na przedpolu, ale to też wynika z tego, że jak masz jedno, to nie masz tego drugiego. Świetna noga, z Newcastle dostawał świetne referencje - wskazywał Mucha

"Wenecja Północy" zrodziła się z obsesji i szaleńczych ambicji. Polacy w najgłębszej korupcyjnej studni

Według Muchy w obronie problemy sprawiło odejście jednego z kluczowych zawodników poprzednich lat. - Mieliśmy dużo kłopotów po odejściu z kadry Martina Skrtela. On jest jak Robert Lewandowski, czy Marek Hamsik dla słowackiej kadry. Nawet zgodził się, że wróci, ale jego poważna kontuzja to wykluczyła. W tej chwili ze świetnym Milanem Skriniarem najlepiej czuje się Lubomir Satka i dlatego gra. To tej dwójce najlepiej wychodzą mecze i jestem pewny, że będzie grał - przekonywał. 

Tego piłkarza nie powinno być w kadrze Słowacji? Mucha: Nikt nie może tam być tylko za zasługi

Ciekawa wydaje się być także sprawa bardzo krytykowanego w kraju Stanislava Lobotki, który do niedawna uchodził za duży talent słowackiej piłki. - Lubię piłkarzy, którzy są w formie, a nie takich, którzy mieliby grać za nazwisko. W 2020 roku Lobotka na pewno grałby w tym składzie. Teraz miał dramatyczny sezon, źle wygląda, troszeczkę się wziął za swoje miliony i to nigdy nie jest dobre dla piłkarza. Jego partnerka jest "gwiazdą" na Słowacji, choć ja bardzo nie lubię tego słowa w piłce nożnej. Albo jesteś skupiony na tym, co robisz albo do widzenia. Ja go tam nie widzę, nie zasłużył na powołanie i żeby tam być. To moje zdanie. Nikt nie może być w kadrze tylko za zasługi. Ale Lobotka to też ważny piłkarz, nie mamy takich wielu, więc trener go wziął i myślę, że wejdzie w kilku meczach, choć na pewno nie zagra od początku - ocenił Jan Mucha. 

Paulo Sousa podczas otwartego treningu reprezentacji Polski przed Euro 2020Na kogo Paulo Sousa postawi w ataku? "To jest potężna wyrwa"

- Próbowaliśmy się połączyć z nim przez jego agencję menedżerską i dostaliśmy wiadomość: Kuba, może odpuśćcie, bo na Słowacji jest taka jazda z Lobotką, że każdy ma do niego pretensje za to, że jest w kadrze. Chcą to raczej wyciszyć, więc musieliśmy odpuścić - dodał współprowadzący kanału "Foot Truck" na YouTube Kuba Polkowski. 

 

Początek meczu Polska - Słowacja w Sankt Petersburgu o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Z czuba wraca po latachWraca legenda! Ale też koszmar Smudy i Wasilewskiego. Piłkarze Sousy, drżyjcie

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: