Boniek atakuje krytyków decyzji UEFA ws. meczu Danii: "Bzdura. Niebywale niesprawiedliwe"

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym zabrał głos na temat decyzji UEFA, która miała wywierać naciski, aby szybko dokończyć przerwane spotkanie Danii z Finlandią. - Bzdura (...) Nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w przypadku spotkania Danii z Finlandią, bo nie ma jednego i dobrego, ale mówienie, że UEFA, że pieniądze, że naciski - jest niebywale niesprawiedliwe i błędne - stwierdził prezes PZPN.

Tuż przed przerwą sobotniego spotkania grupy B pomiędzy Danią i Finlandią doszło do dramatycznego wydarzenia. Christian Eriksen bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i przez długi czas był ratowany przez służby medyczne. Akcja reanimacyjna na szczęście zakończyła się powodzeniem, a po godzinie UEFA i Duński Związek Piłki Nożnej poinformowały, że stan piłkarza został ustabilizowany i przebywa na badaniach w szpitalu.

Zobacz wideo

Z czuba wraca po latachWraca legenda! Ale też koszmar Smudy i Wasilewskiego. Piłkarze Sousy, drżyjcie

UEFA musiała podjąć decyzję co zrobić z przerwanym meczem. Spotkanie zostało dokończone jeszcze tego samego dnia. Według doniesień medialnych mecz został dokończony za zgodą obu drużyn. UEFA miała przedstawić dwa rozwiązania – dogranie spotkania tego samego dnia, lub nazajutrz o godzinie 14.

Żadna inna opcja nie wchodziła w grę. - UEFA nie wywierała na nas presji, by grać wieczorem. Wiedzieliśmy, że mamy dwie opcje. Piłkarze nie wyobrażali sobie, by mogli zasnąć i następnego dnia znowu przyjeżdżać na stadion. Mówiąc szczerze, to najlepiej było mieć to już za sobą. Oczywiście trudno jest grać mecz w takich warunkach i to, co staraliśmy się zrobić, jest niesamowite - mówi Hjulmand, trener Danii.

Boniek stoi po stronie UEFA. "Nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w przypadku spotkania Danii z Finlandią"

Teraz głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek, który w UEFA pełni funkcję wiceprezydenta. Prezes PZPN stanowczo zaprzeczył, że UEFA miała wywierać naciski, aby jak najszybciej dograć przerwane spotkanie do końca. - Bzdura [...] Nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w przypadku spotkania Danii z Finlandią, bo nie ma jednego i dobrego, ale mówienie, że UEFA, że pieniądze, że naciski - jest niebywale niesprawiedliwe i błędne. (...) Żadna decyzja nie jest łatwa i prosta, ale nikt nikogo do niczego nie przymuszał - przyznał prezes PZPN na łamach "Przeglądu Sportowego".

Pierwsza wypowiedź Eriksena dla mediów. Wzruszające słowa do kibicówPierwsza wypowiedź Eriksena dla mediów. Wzruszające słowa do kibiców

Ostatecznie Dania niespodziewanie przegrała 0:1 z Finlandią po golu Joela Pohjanpalo, choć gospodarze oddali aż 23 strzały (przy jednym Finów) i nie wykorzystali rzutu karnego. W drugim meczu tej grupy Belgia ograła Rosję 3:0.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl

Więcej o: