Polska - Słowacja. Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]

W poniedziałek reprezentacja Polski rozegra swoje pierwsze spotkanie na Euro 2020. Piłkarze Paulo Sousy na stadionie Kriestowskim w Sankt Petersburgu zmierzą się ze Słowacją. Gdzie i o której obejrzeć mecz? Relacja na żywo z wydarzenia dostępna na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

- Chciałbym, abyśmy się okazali pociągiem ekspresowym, a nie osobowym - mówił przed spotkaniem Dariusz Szpakowski, komentator Telewizji Polskiej, podkreślając, że piłkarze reprezentacji Polski muszą utrzymać odpowiednie tempo, jeżeli chcą pokonać rywala. Przewidywania na dzisiejsze spotkanie zdradził także selekcjoner kadry Paulo Sousa, który ostatnie treningi poświęcił głównie taktyce i temu, "co może się wydarzyć". - Jeśli będziemy odpowiednio skoncentrowani, agresywni bez piłki i z piłką, dzięki jakości piłkarzy, których mamy, powinniśmy się cieszyć z trzech punktów - zaznaczył Portugalczyk.

Zobacz wideo Na kogo Paulo Sousa postawi w ataku? "To jest potężna wyrwa"

Wszyscy polscy kibice piłki nożnej z niecierpliwością czekają na debiutanckie spotkanie Polaków na Euro 2020. Pierwszym rywalem kadry Paulo Sousy będzie reprezentacja Słowacji, z którą Polska mierzyła się ośmiokrotnie. Bilans dotychczasowych meczów dla Polski to cztery porażki, trzy wygrane i jeden remis. Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w listopadzie 2013 roku. Wtedy Polacy przegrali na wyjeździe 0:2.

Trening reprezentacji PolskiNiespodzianki w jedenastce na Słowację? [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

Warto dodać, że na wygraną ze Słowakami reprezentacja Polski czeka od ponad dziewięciu lat. Po raz ostatni udało się tego dokonać w ramach meczu towarzyskiego w maju 2012 roku (1:0 po bramce Damiena Perquisa). Od tego czasu skład polskiej kadry znacznie się zmienił. Jak wygląda przewidywana jedenastka, na którą postawi Paulo Sousa?

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Puchacz, Krychowiak, Klich, Zieliński, Jóźwiak - Świerczok, Lewandowski

Polska - Słowacja. Gdzie i o której oglądać pierwszy mecz na Euro 2020? Transmisja TV, stream online

Mecz Polski ze Słowacją odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18:00. Prawo do transmisji wszystkich meczów posiada Telewizja Polska. Spotkanie na żywo będzie można oglądać na kanałach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K od godziny 17:25. Początek studia na TVP Sport planowany jest na godzinę 15:00. Mecz komentować będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. W studio ekspertami będą m.in. Sebastian Mila, Maciej Szczęsny czy Jakub Wawrzyniak. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl

Więcej o: