Fantastyczna scena na Euro. Ten gol był tak piękny, że kibic rywali gratulował Ukraińcom [WIDEO]

Po cudownym golu Andrija Jarmołenki, jego trafienie wzbudziło zachwyt również wśród fanów rywali Ukrainy. Na trybunach doszło do sympatycznej sceny, gdzie jeden z holenderskich kibiców pogratulował ukraińskiemu fanowi siedzącemu obok niego na trybunach.

Mecz Holandii z Ukrainą rozgrywany na Amsterdam Arenie dostarczył niesamowitych emocji. Gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Georginio Wijnalduma i Wouta Weghorsta, ale później Ukraina w ciągu pięciu minut między 75. a 79. minutą dwukrotnie skutecznie odpowiedziała po trafieniach Andrija Jarmołenki i Romana Jaremczuka. Ostatecznie to jednak Holandia wygrała mecz, strzelając decydującego gola w 85. minucie po uderzeniu głową Denzela Dumfriesa.

Ozdobą starcia był gol strzelony przez Andrija Jarmołenkę, który zbiegł do środka ze skrzydła i huknął lewą nogą zza pola karnego. Było to tak ładne trafienie, że jego urodę docenił nawet jeden z holenderskich kibiców na trybunach, który postanowił najpierw unieść kciuk w górę w stronę siedzącego obok niego fana z Ukrainy, a później podał mu jeszcze rękę i poklepał po plecach.

Reakcję kibica można zobaczyć poniżej:

Według wielu obserwatorów stwierdziło, że było to najlepsze spotkanie na Euro 2020. Było w nim pięć goli i niespodziewane zwroty akcji. "W końcu można złapać oddech. Meczysko przez duże "M"! Mam jednak nadzieję, że nie będzie to najlepsze starcie tego turnieju" – napisał Dariusz Goliasz. Z kolei Piotr Dumanowski, komentator z Eleven Sports napisał: "Oj brakowało takiej Holandii na wielkim turnieju. Duży szacunek też dla Ukrainy. Kawał meczu z obu stron".

W innym meczu tej grupy Austria ograła 3:1 Macedonię Północną.

Euro 2020. Grupa C [TABELA]

1. Austria - 3 punkty, bramki 3:1
  2. Holandia - 3 punkty, bramki 3:2
  3. Ukraina - 0 punktów, bramki 2:3
  4. Macedonia Północna - 0 punktów, bramki 1:3

W drugiej kolejce Holandia zmierzy się z Austrią w czwartek 17 czerwca o godzinie 21:00. W tym samym dniu o godzinie 15:00 Macedonia zagra natomiast z Ukrainą na Arenie Narodowej w Bukareszcie.