Euro 2020. Polska - Słowacja. Gdzie i o której oglądać pierwszy mecz w grupie E? [TRANSMISJA]

Spotkanie Polska - Słowacja będzie pierwszym starciem zespołów z grupy E na Euro 2020. Biało-czerwoni wyjdą na murawę stadionu w Sankt Petersburgu o godzinie 18:00.

Mecz Polska - Słowacja będzie też pierwszym sprawdzianem dla kadry prowadzonej przez Paulo Sousę na mistrzostwach Europy. W grupie E nasza kadra będzie musiała zmierzyć się także z drużynami z Hiszpanii i Szwecji.

Zobacz wideo Na kogo Paulo Sousa postawi w ataku? "To jest potężna wyrwa"

Mecz Polska-Słowacja. O której oglądać mecz Polaków na Euro 2020?

Spotkanie Polska i Słowacja rozpocznie się w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18:00. Relację ze stadionu w Sankt Petersburgu będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Transmisje prowadzone będą na kanałach TVP 1, TVP 4K, TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl. Studio meczowe rozpocznie się na TVP Sport już o godzinie 15:00. Relację można śledzić także na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Marek HamsikNajwiększa gwiazda rywali Polaków wraca do składu! "Jestem gotowy"

Tego samego dnia, o godzinie 21:00 w Sewilli, rozpocznie się mecz Hiszpanii i Szwecji. Kolejne mecze grupy E przedstawiają się następujących terminach:

  • 18 czerwca: Szwecja - Słowacja (15:00, Sankt Petersburg),
  • 19 czerwca: Hiszpania - Polska (21:00, Sewilla),
  • 23 czerwca: Słowacja - Hiszpania (18:00, Sewilla),
  • 23 czerwca: Szwecja - Polska (18:00, Sankt Petersburg).

Paulo Sousa o Słowacji: To zespół, który jest zadowolony z tego, że nie jest faworytem

- Mam pewne wątpliwości co do składu, ale nie są one duże. Jeden lub dwóch zawodników. Reszta jest klarowna - mówił w niedzielę na konferencji prasowej Paulo Sousa. Szkoleniowiec dodał, że piłkarze dowiedzą się o podstawowej jedenastce na mecz ze Słowacją dopiero na ostatnim spotkaniu przed wyruszeniem na stadion.

Paulo Sousa przekazał ważne informacje ws. kadry. Paulo Sousa przekazał ważne informacje ws. kadry. "Jeden lub dwóch piłkarzy"

Trener wypowiedział się także na temat Słowacji. Zapewnił, że rywale zostali dobrze przeanalizowani przez sztab. - Eliminacje mistrzostw świata Słowacja zaczęła od dwóch remisów i wygranej z Rosją. To zespół, który jest zadowolony z tego, że nie jest faworytem. To dla nich komfortowa sytuacja. Może się wydawać, że nie mają wielkich indywidualności, ale w rzeczywistości mają piłkarzy, którzy są w stanie zrobić różnicę, jak Hamsik, Duda, czy Skriniar przy stałych fragmentach gry. Są dobrze zorganizowani, sprawnie przechodzą z obrony do ataku - podkreślił Sousa.

Zgrupowanie przed Euro 2020 rozpoczęło się dla kadry Polski 24 maja. Piłkarze rozegrali dwa sparingi - z Rosją (1:1) oraz Islandią (2:2).

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: