Zachwyty nad meczem Holandia - Ukraina. "Niech to się dalej tak rozkręca"

Reprezentacja Holandii pokonała Ukrainę 3:2 w drugim niedzielnym meczu w grupie C. Dziennikarze i kibice są zgodni - to był jak do tej pory najlepszy mecz na tym turnieju.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Show rozkręciło się w drugiej części spotkania. W ciągu siedmiu minut Holendrzy zdobyli dwie bramki za sprawą Georginio Wijnalduma i Wouta Weghorsta. Ukraińcy nie mieli recepty na dobrze grających Holendrów, ale sensacyjnie zdołali doprowadzić do wyrównania. Najpierw cudownym trafieniem popisał się Andrij Jarmolenko, a zaledwie cztery minuty później Roman Jaremczuk strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jednak to nie był ostatni zwrot akcji w tym meczu. Ostatnie słowo należało do Holendrów, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 za sprawą Danzela Dumfriesa i ostatecznie wygrali swój pierwszy mecz na Euro 2020.

Nowy faworyt Euro 2020? Historyczna chwila. Tak dobrze jeszcze nie byłoNowy faworyt Euro 2020? Historyczna chwila. Tak dobrze jeszcze nie było

Fani są zachwyceni. "Najlepszy mecz turnieju", "szacunek dla Ukrainy"

Zarówno dziennikarze jak i kibice byli zgodni, że to był jak do tej pory najlepszy mecz na tym turnieju. Było w nim pięć goli i niespodziewane zwroty akcji. "W końcu można złapać oddech. Meczysko przez duże "M"! Mam jednak nadzieję, że nie będzie to najlepsze starcie tego turnieju" – napisał Dariusz Goliasz.

"Straszyli słabą Holandią, a dostaliśmy jak na razie najlepszy mecz turnieju. I niech to się dalej tak rozkręca!" – życzy sobie dziennikarz Sport.pl, Konrad Ferszter.

Komentujący zwrócili uwagę na postawę Ukraińców, którzy walczyli o choćby punkt i dogonili Holendrów, ale ostatecznie nie utrzymali korzystnego rezultatu. "Po tym meczu tylko jeden komentarz... Gloria Victis!" – napisał reporter RMF i TVP Sport, Robert Bońkowski.

"Oj brakowało takiej Holandii na wielkim turnieju. Duży szacunek też dla Ukrainy. Kawał meczu z obu stron" – napisał Piotr Dumanowski, komentator Eleven Sports.

"Jakkolwiek nie skończy się dzisiejsze spotkanie, jedno należy przyznać. Piękna jest ta Ukraina. Wróżę im ćwierćfinał" – przewiduje Piotr Bąk, dziennikarz serwisu Skijumping.pl

Trening reprezentacji Polski na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Grzegorz KrychowiakKrychowiak komentuje dramat Eriksena. "Może nikt tego głośno nie powie"