Najlepszy mecz na Euro 2020! Zadecydował gol w samej końcówce!

To był najlepszy dotychczasowy mecz Euro 2020! Ukraińcy przegrywali już 0:2, ale zdołali wyrównać. W 85. minucie zwycięstwo Holendrom w Amsterdamie zapewnił jednak Denzel Dumfries.

W pierwszej połowie było prawie wszystko. Prawie, bo choć oglądaliśmy piękne akcje, groźne strzały i świetne interwencje, to zabrakło goli. Nie minęło 120 sekund, a Memphis Depay z łatwością poradził sobie z obrońcami, ale jego strzał wybronił Heorhij Buszczan. 27-letni wychowanek Dynama Kijów zaliczył także dwie inne parady, gdy powstrzymał Georginio Wijnalduma i Denzela Dumfriesa. Ale Ukraińcy też mieli swoje okazje. Andrij Jarmołenko dwukrotnie zagroził bramce Maartena Stekelenburga.

Dramatyczny wypadek na Wembley. Kibic w ciężkim stanieDramatyczny wypadek na Wembley. Kibic w ciężkim stanie

Zaledwie sześć minut po wznowieniu gry Holandia objęła prowadzenie. Buszczan przytomnie wyszedł z bramki i przeciął dośrodkowanie, ale piłka trafia pod nogi Wijnalduma, który strzelił bez zastanowienia. Pięć minut później bramkę, strzałem z bliskiej odległości, zdobył Wout Weghorst.

Gol imienia Arjena Robbena

Kiedy wydawało się, że gol napastnika Wolfsburga zabije już emocje w tym meczu, to cudowną bramką - w stylu Arjena Robbena - popisał się Jarmołenko. Zbiegł do środka ze skrzydła i huknął lewą nogą zza pola karnego. Pięć minut później było już 2:2. Rusłan Malinowski dośrodkował w pole karne, a Roman Jaremczuk strzelił gola głową.

Ale to nie był ostatni gol głową w tym meczu. W 85. minucie na 3:2 strzelił Dumfries, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Ake. Później wynik się już nie zmienił.

W innym meczu tej grupy Austria ograła 3:1 Macedonię Północną. W następnej kolejce Holendrzy zmierzy się z Austriakami.

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3. Więcej info: Mural na żywo