Selekcjoner Słowaków komplementuje reprezentację Polski. "Nawet na to nie liczcie"

- Mecz z Polską jest dla nas bardzo ważny. Ale nawet nie liczcie, że wam teraz powiem, jaka będzie wyjściowa jedenastka. Zresztą moi piłkarze też jeszcze jej nie znają. Poznają ją dopiero w dniu meczu - powiedział Stefan Tarković, selekcjoner reprezentacji Słowacji, która w poniedziałek w pierwszym meczu grupowym na Euro 2020 zagra z Polską.

Reprezentacja Słowacji od kilku trenuje w Petersburgu. W przeciwieństwie do Polski szykuje się do meczu na miejscu. - Mistrzostwa Europy to dla nas coś wielkiego. Długo się na to przygotowaliśmy. Moi zawodnicy są gotowi i bardzo zmotywowani. Cieszę się, że wszyscy z wyjątkiem Ivana Schranza są do mojej dyspozycji - powiedział selekcjoner Słowacji Stefan Tarković, który w sobotę na przedmeczowej konferencji prasowej pojawił się wraz z Markiem Hamsikiem. - Jestem szczęśliwy, że tu jestem. Jestem w pełni formy i gotowy do grania. Mam nadzieję, że wystąpię od początku - powiedział Hamsik, który trzy dni temu wrócił do treningów po kontuzji łydki.

Zobacz wideo Jaki potencjał ma reprezentacja Polski? Gdzie zajdziemy podczas turnieju? Kto wygra Euro 2020? Na to pytanie odpowiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek

Black Lives Matter. Raheem Sterling klęczy, Krzysztof Piątek wskazuje napis 'Respect' przed meczem Anglia - Polska na WembleyPolacy uklękną na Euro? "Ten gest w polskiej kulturze kojarzy się jednoznacznie"

"Mecz z Polską jest dla nas bardzo ważny"

- Mecz z Polską jest dla nas bardzo ważny. Ale nawet nie liczcie, że wam powiem teraz, jaka będzie wyjściowa jedenastka. Zresztą moi piłkarze też jeszcze jej nie znają. Poznają ją dopiero w dniu meczu - przyznał Tarković i po chwili dodał, że jest zadowolony z ostatnich tygodni przepracowanych na zgrupowaniach w Austrii oraz Rosji. - To były solidne trzy tygodnie, które mam nadzieję, że przyniosą efekt już w poniedziałek, w meczu z Polską - dodał selekcjoner Słowaków.

Nowym właścicielem Widzewa zostanie Tomasz StamirowskiWidzew Łódź ma nowego właściciela! To niejedyna duża zmiana w klubie

I na koniec jeszcze skomplementował Polskę, z którą w poniedziałek o 18 zagra na stadionie w Sankt Peteresburgu. - To zespół, który jest 15 miejsc nad nami w rankingu FIFA. Ma zawodników w najlepszych klubach Europy. Wiem, że na turnieju nie zagrają Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, ale w czerwcu inni napastnicy w meczach Polski strzelali gole. Mają mocny atak, ale my też jesteśmy gotowi na to, co nas czeka - zakończył Tarković.

Więcej o: