Widzew Łódź ma nowego właściciela! To niejedyna duża zmiana w klubie

Tomasz Stamirowski został nowym właścicielem Widzewa Łódź - poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ale to niejedyna duża zmiana w klubie.

Już na początku maja "Gazeta Wyborcza" informowała, że Tomasz Stamirowski interesuje się przejęciem większości akcji Widzewa Łódź. Temat wrócił w ubiegłym tygodniu. W czwartek nie doszło jednak do porozumienia, a zebranie klubowe zostało przełożone na niedzielę. Chwilę po godzinie 16-ej, Zbigniew Boniek poinformował, że Stamirowski został nowym właścicielem klubu.

Zobacz wideo "Włosi pokazali zupełnie niewłoską mentalność. Przerośli nasze oczekiwania" [Euro Sekcja LIVE]

Trener Duńczyków zdradził, co powiedział mu Eriksen po odzyskaniu przytomnościTrener Duńczyków zdradził, co powiedział mu Eriksen po odzyskaniu przytomności

Na oficjalnej stronie klubowej również pojawił się komunikat.

Komunikat po Walnym Zgromadzeniu Członków SRTS

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, podczas obrad w dniu 13 czerwca 2021 roku, podjęło uchwałę o upoważnieniu zarządu Stowarzyszenia do zawarcia umowy inwestycyjnej z panem Tomaszem Stamirowskim.
Finalizacja transakcji odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. Pan Tomasz Stamirowski zostanie większościowym udziałowcem Spółki.

Kim jest Stamirowski i jakie ma plany?

Stamirowski to członek zarządu funduszu Avalion, który jest sponsorem Akademii Widzewa. Biznesmen zadeklarował, że w ciągu pięciu lat zainwestuje około 15 milionów złotych. Stamirowski jest wiernym fanem Widzewa od ponad 30 lat. Według informacji "Wyborczej" przejmie aż 79 procent akcji klubu. Pozostała część ma należeć do stowarzyszenia, co ma zabezpieczyć zachowanie herbu i nazwy klubu.

Kompletna dominacja Belgów nad Rosją! Lukaku nowym liderem strzelcówKompletna dominacja Belgów nad Rosją! Lukaku nowym liderem strzelców

To nie jedyna duża zmiana w klubie. Z Widzewem pożegna się Marcin Robak, który dowiedział się od władz klubowych, że upływająca 30 czerwca umowa nie zostanie przedłużona.

142 mecze i 77 bramek - z takim bilansem Robak, były król strzelców ekstraklasy, rozstaje się z Widzewem.

Widzew to dziewiąty zespół właśnie zakończonego sezonu pierwszej ligi, czyli zaplecza ekstraklasy.

Więcej o: