Trener Duńczyków zdradził, co powiedział mu Eriksen po odzyskaniu przytomności

Kasper Hjulmand, selekcjoner reprezentacji Dani, zdradził, co powiedział mu Christian Eriksen, który stracił przytomność podczas spotkania z Finlandią (0:1).

Przypomnijmy: 29-letni duński piłkarz stracił przytomność pod koniec I połowy meczu Euro 2021 w Kopenhadze między Danią i Finlandią. Pierwszy na pomoc ruszył kapitan Duńczyków, Simon Kjaer. Potem reanimację kontynuowali duńscy lekarze, a reszta piłkarzy otoczyła swojego kolegę, zasłaniając obraz akcji ratunkowej kamerom. Po kilkunastu minutach zawodnik został zniesiony z boiska i odwieziony do szpitala, gdzie odzyskał przytomność. Dziennikarz sportowy Mattias Karén cytuje selekcjonera Duńczyków Kaspera Hjulmanda, który zdradził, co mu powiedział Christian Eriksen, tuż po odzyskaniu przytomności.

Zobacz wideo Czy sytuacji z Eriksenem można było uniknąć? Kardiolog bez wahania: Nie

- Co mówił Christian? Powiedział, że niewiele pamięta, ale bardziej interesowało go to, jak czuli się pozostali reprezentanci. Spytał się mnie: "jak się czujemy?". To najlepiej obrazuje, jaki jest Christian. On właśnie taki jest. (...) Dobrze było widzieć uśmiech na jego twarzy - relacjonował Hjulmand.

Mecz dokończono, ale Duńczycy nie potrafili strzelić gola i przegrali 0:1 z Finami. 

Kompletna dominacja Belgów nad Rosją! Lukaku nowym liderem strzelcówKompletna dominacja Belgów nad Rosją! Lukaku nowym liderem strzelców

Jaka przyszłość czeka Eriksena?

Sanjay Sharma, profesor kardiologii sportowej na Uniwersytecie Świętego Jerzego w Londynie, a także były lekarz Christiana Eriksena w Tottenhamie, uważa, że duński piłkarz, który doznał zatrzymania akcji serca, nie powinien już wracać do profesjonalnego sportu. Więcej przeczytacie w tekście Michała Kiedrowskiego, dziennikarza Sport.pl.

Christian Eriksen. Kim jest 29-letni Duńczyk, który był reanimowany podczas meczu Euro 2021?Christian Eriksen. Kim jest 29-letni Duńczyk, który był reanimowany podczas meczu Euro 2021?

Nieco inaczej sytuację Eriksena widzi Robert Gajda, kardiolog, specjalista od medycyny sportowej, który gościł w programie Eurosekcja w Sport.pl. Doktor Gajda zwraca uwagę, że jeśli chodzi o powrót Eriksena do zdrowia kluczowe jest, jakiego rodzaju przyczyna doprowadziła do zatrzymania akcji serca zawodnika. Gajda nie wyklucza jednak tego, że piłkarz Interu wróci na boisko. I to być może już niedługo

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3.

Więcej o: