Inter reaguje na kłamstwo ws. szczepionki Christiana Eriksena. Szkodliwe plotki

Po tym, jak Christian Eriksen stracił przytomność w meczu Danii z Finlandią, wiele osób twierdziło, że przyczyną jego problemów ze zdrowiem mógł być fakt, że pomocnik się zaszczepił. Bezsensowny i bezpodstawny argument teraz został już zupełnie zdementowany: szef lekarzy i kardiolog Interu Mediolan, gdzie gra Duńczyk, potwierdził, że piłkarz nie przyjął szczepionki.

Christian Eriksen w 43. minucie spotkania Danii z Finlandią stracił przytomność. Duńczyk był reanimowany i przywrócono mu funkcje życiowe. Po zdarzeniu został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy i jest badany.

Zobacz wideo Czy sytuacji z Eriksenem można było uniknąć? Kardiolog bez wahania: Nie

Kibice dyskutowali nad przyczynami problemów Eriksen. Bezpodstawny argument dotyczący szczepienia

Stan Eriksena jest stabilny. Duński Związek Piłki Nożnej w niedzielę rano przekazał nowe informacje dotyczące zdrowia piłkarza. "Rozmawialiśmy z Christianem, który przekazał pozdrowienia do swoich kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny i pozostanie w szpitalu na kolejne badania" - czytamy w mediach społecznościowych federacji.

Wielu kibiców podczas meczu, gdy trwała akcja reanimacyjna zaczęła dyskusję nad ewentualnymi przyczynami problemów zdrowotnych Eriksena. Część z nich podawała bezsensowny argument. Była przekonana, że to kwestia zaszczepienia się piłkarza, choć nie ma to żadnego związku ze sprawą, a w dodatku przed spotkaniem nikt nie podał oficjalnej informacji, czy Duńczyk faktycznie był już po przyjęciu szczepionki.

Reanimacja Christiana Eriksena w meczu Dania - Finlandia, Euro 2020Duńczycy reagują po chwilach grozy. Zmiana planów na Euro 2020

Eriksen nie miał koronawirusa i był zaszczepiony

W niedzielę ich bezpodstawne argumenty zostały zdementowane. Cytowany przez agencję Reutera Giuseppe Marotta, czyli dyrektor generalny Interu Mediolan, gdzie gra Eriksen, wskazał, że zawodnik nie przechodził koronawirusa, a dodatkowo nie został zaszczepiony. Później potwierdził to szef lekarzy i kardiolog Interu. 

Następny mecz na mistrzostwach Europy Dania zagra w czwartek, 17 czerwca przeciwko Belgii o godzinie 18:00. Ostatnie spotkanie z Rosją przypadnie na środę, 23 czerwca o 21:00. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.