Dariusz Szpakowski doradza Polakom przed pierwszym meczem na Euro 2020

Już niebawem reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz na Euro 2020. W poniedziałek piłkarze Paulo Sousy zmierzą się w Sankt Petersburgu ze Słowacją. - Chciałbym, abyśmy się okazali pociągiem ekspresowym, a nie osobowym - mówi przed spotkaniem Dariusz Szpakowski, dziennikarz i komentator Telewizji Polskiej.

Reprezentacja Polski wciąż czeka na swój debiutancki mecz na Euro 2020. W niedzielę piłkarze Paulo Sousy zameldują się w Sankt Petersburgu, a w poniedziałek o godzinie 18:00 wyjdą na murawę i zagrają ze Słowacją. Na tym samym obiekcie, w sobotę, swój mecz rozgrywała reprezentacja Belgii, która pewnie pokonała Rosjan 3:0. Czy Polakom uda się powtórzyć wyczyn brązowego medalisty mistrzostw świata?

Zobacz wideo Jaki potencjał ma reprezentacja Polski? Gdzie zajdziemy podczas turnieju? Kto wygra Euro 2020? Na to pytanie odpowiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek

- Chciałbym, abyśmy się okazali pociągiem ekspresowym, a nie osobowym. Z drugiej strony, jak widzę naszą reprezentację, to jest wróżenie z fusów. Spotkanie z Islandią niczego nie pokazało, Rosjanie zagrali z nami w innym składzie niż z Belgią, a byli tylko tłem, a jeśli nie tłem, to drużyną, która starała się nawiązać równorzędną walkę, a nie miała na to szans - powiedział Dariusz Szpakowski w rozmowie z sport.interia.pl.

Dariusz Szpakowski doradza polskim kibicom. "Miejcie świadomość. Kontroli jest całe mnóstwo"

Pierwotnie mistrzostwa Europy miały się odbyć w terminie czerwiec-lipiec ubiegłego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano się na przełożenie turnieju. Obecne rozgrywki wystartowały z szeregiem zabezpieczeń. Na ilość kontroli polskich kibiców uczula znany komentator, który sam był zaskoczony m.in., czasem dojazdu na mecze Euro 2020.

Kontuzja oka Castagne'a"Mam do przekazania naprawdę złe wieści". To koniec Euro 2020 dla Belga

 - Rozumiem względy bezpieczeństwa i zawsze byłem za jego przestrzeganiem, ale widziałem sytuacje dziwne. Na stadionie przechodziłem przez bramki bezpieczeństwa, zostaliśmy prześwietleni, wyłożyliśmy wszystko z kieszeni, później zostaliśmy jeszcze bardziej dokładnie sprawdzeni. Nie widziałem żadnego zagrożenia, a tych kontroli jest całe mnóstwo. Dlaczego uczulam polskich kibiców: drodzy Państwo, już niebawem mecz ze Słowacją, oby się skończył dla nas równie wysoką wygraną, jak ta Belgów, choć może być też 2:0, będę z tego bardzo zadowolony, natomiast miejcie świadomość, że trzeba dużo wcześniej wyjść z hotelu, by bezstresowo dotrzeć na stadion i delektować się grą, czego życzę - dodał Szpakowski. 

Finowie: 'Christian', Duńczycy: 'Eriksen'. Wyjątkowy hołd kibiców po reanimacji piłkarzaChristian Eriksen wysłał wiadomość kolegom. "Mocna więź"

Dziennikarz podkreślał, że najważniejsze dla reprezentacji Polski będzie odpowiednie tempo. - Naszym ostatnio brakowało przede wszystkim świeżości. Czy te cztery dni, odliczając podróże, czy z Opalenicy do Sopotu, czy z Sopotu do Petersburga, wystarczą? Oby! Dopóki piłka w grze, trzeba wierzyć - skwitował komentator.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl