Duńczycy reagują po chwilach grozy. Zmiana planów na Euro 2020

Reprezentacja Danii zawiesiła treningi i spotkania z mediami podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Jednocześnie na godzinę 15:00 w niedzielę zapowiedziano konferencję prasową Duńskiego Związku Piłki Nożnej.

Eriksen stracił przytomność w 43. minucie spotkania Danii z Finlandią. Był reanimowany, ale udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Został zniesiony z boiska przez służby i w otoczeniu zawodników duńskiej kadry.

Zobacz wideo Czy sytuacji z Eriksenem można było uniknąć? Kardiolog bez wahania: Nie

Godzinę później poinformowano, że jego stan jest stabilny i trafił już do szpitala na badania. Później przekazano jeszcze, że w szpitalu był przytomny i mógł rozmawiać. 

Duńczycy zareagowali. Odwołane działania medialne i zawieszone treningi

Reprezentacja Danii zareagowała już na sytuację z Eriksenem i podjęła decyzję w kontekście dalszych działań kadry podczas turnieju. Odwołano wszystkie medialne działania zaplanowane na niedzielę, a do tego zawieszono treningi do odwołania.

Zapewne więcej informacji przekażą działacze podczas konferencji prasowej Duńskiego Związku Piłki Nożnej. Ta odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00. Federacja podała jedynie, że ta przeprowadzona będzie jedynie internetowo. 

Lekarze biegną udzielić pomocy Christianowi EriksenowiBrutalne słowa lekarza do Eriksena: Będzie żył, ale jest też zła wiadomość

Kolejny mecz z Belgią już w czwartek

Przypomnijmy, że niedawno duński związek przekazał nowe informacje o stanie Eriksena. "Rozmawialiśmy z Christianem, który przekazał pozdrowienia do swoich kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny i pozostanie w szpitalu na kolejne badania. Sztab i cała drużyna, która dograła wczoraj mecz z Finlandią otrzymała pomoc w obliczu kryzysowej sytuacji i jeśli taka będzie wciąż potrzebna, na pewno zostanie udzielona" - czytamy w komunikacie.

Następny mecz Dania zagra w czwartek, 17 czerwca przeciwko Belgii o godzinie 18:00. Ostatnie spotkanie z Rosją przypadnie na środę, 23 czerwca o 21:00. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: