Lekarz napisał piękną wiadomość do Kjaera. "Może nie będzie to dla ciebie wiele znaczyło"

- Może nie będzie to dla ciebie wiele znaczyło, ale jako lekarz, mogę stwierdzić, że tego wieczoru uratowałeś swojemu koledze życie - napisał do Simona Kjaera lekarz, doktor Philip Lee. To właśnie kapitan Duńczyków jako pierwszy zareagował na dramatyczne zdarzenie z udziałem Christiana Eriksena w meczu z Finlandią.

Spotkanie pomiędzy reprezentacją Danii, a Finlandii zostało przerwane w 43. minucie z powodu nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Christiana Eriksena. Po utracie przytomności kolegi z boiska bardzo umiejętnie zareagował kapitan Duńczyków, Simon Kjaer, który od razu ruszył do rodaka, aby przeprowadzić pierwszą pomoc.

Zobacz wideo "Sto lat..." zaśpiewali koledzy z drużyny dla Tomasza Kędziory. Obrońca reprezentacji Polski skończył 27 lat

Lekarz do Kjaera: Uratowałeś swojemu koledze życie

Kjaer jako pierwszy wykonał reanimację. Wszystkie światowe media podkreślają, że zachowanie stopera mogło być kluczowe, bo to on sprawdził również, czy Eriksen nie połknął języka, co mogło doprowadzić do jego uduszenia.

 

"Przerywamy program". Gadulstwo, szukanie winnych i o jedno zdanie za dużo. Ale to był dzień zwycięstwa

Teraz do Kjaera we wpisie na Twitterze napisał lekarz, doktor Philip Lee, który także pogratulował Duńczykowi niesamowitej reakcji na zdarzenie na boisku. "Może nie będzie to dla ciebie wiele znaczyło, ale jako lekarz, mogę stwierdzić, że tego wieczoru uratowałeś swojemu koledze życie. Twoje przywództwo w drużynie, szybkie myślenie i działania, są przykładem dla nas wszystkich" - ocenił Lee.

Stan Eriksena stabilny. Dania przegrała z Finlandią

Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa obecnie. Przechodzi kolejne badania, ale jego stan jest opisywany jako stabilny. Kjaer razem z resztą zawodników reprezentacji Danii wrócił na boisko i dograł spotkanie z Finlandią, choć nie do ostatniej minuty. Został zmieniony w 63. minucie przez Jannika Vestergaarda. Ostatecznie to Finowie wygrali je 1:0. Duńczycy zagrają kolejne spotkania 17 czerwca z Belgią i 21 czerwca z Rosją.

Kjaer pierwszy mecz w reprezentacji Danii rozegrał w czerwcu 2009 roku. Obecnie jest jej kapitanem z dorobkiem 106 spotkań i trzech bramek. Jest piłkarzem Milanu, z którym w tym sezonie zdobył wicemistrzostwo Włoch. Zagrał w 28 spotkaniach Serie A i zaliczył dwie asysty.

Więcej o: