"Sytuacja nagle się pogorszyła". Lekarz, który ratował Eriksena opowiedział, co się wydarzyło

- Podbiegliśmy i miał puls, ale sytuacja się pogorszyła - opowiada Morten Boesen, lekarz reprezentacji Danii o dramatycznej akcji ratowania życia Christiana Eriksena podczas meczu Dania - Finlandia.

Tuż przed przerwą spotkania grupy B pomiędzy Danią i Finlandią doszło do dramatycznego wydarzenia. Christian Eriksen bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i przez długi czas był ratowany przez służby medyczne. Akcja reanimacyjna trwała kilkadziesiąt minut, jednak po tym czasie na szczęście służbom medycznym udało się doprowadzić zawodnika do przytomności. Obecnie przebywa w szpitalu i przechodzi badania.

Zobacz wideo "Sto lat..." zaśpiewali koledzy z drużyny dla Tomasza Kędziory. Obrońca reprezentacji Polski skończył 27 lat

Kontrowersyjna decyzja o wznowieniu meczu po reanimacji. UEFA tłumaczyKontrowersyjna decyzja o wznowieniu meczu po reanimacji. UEFA tłumaczy

"Sytuacja nagle się pogorszyła"

Morten Boesen, lekarz reprezentacji Danii po meczu opowiedział jak przebiegała akcja ratunkowa. Wraz z pozostałymi członkami sztabu medycznego wbiegł on na boisko do Eriksena.

 

- Nie rozmawiałem z Christianem i rodziną, dlatego nie będę wdawał się w szczegóły. Zostaliśmy wezwani na boisko, kiedy Christian się przewrócił. Podbiegliśmy do niego, oddychał i czuliśmy puls, ale szybko wszystko się zmieniło. Sytuacja się pogorszyła. Rozpoczęliśmy ratowanie jego życia. Potem Christian mówił do mnie, zanim został przewieziony do szpitala - opowiadał Morten Boesen na pomeczowej konferencji prasowej.

Dania - Finlandia, Euro 2020Piłkarz Danii bohaterem. Mógł uratować życie Eriksena. "Tej reakcji nie zapomnimy"

W cieniu dramatycznych wydarzeń i reanimacji Christiana Eriksena dokończono starcie Danii z Finlandią. Goście, debiutanci na Euro, sprawili sensację i wygrali 1:0, choć oddali tylko jeden strzał celny!

Więcej o: