Kontrowersyjna decyzja o wznowieniu meczu po reanimacji. UEFA tłumaczy

Tuż przed przerwą spotkania grupy B pomiędzy Danią i Finlandią doszło do dramatycznego wydarzenia. Christian Eriksen bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i przez długi czas był ratowany przez służby medyczne. UEFA podjęła decyzję o kontynuacji meczu od godziny 20:30. I dodaje, że jest to odpowiedź na prośbę drużyn.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w 43. minucie meczu w Kopenhadze. Christian Eriksen nie zdołał odebrać piłki wrzuconej z autu. Piłkarz Interu Mediolan bezwiednie upadł na murawę. Wszyscy piłkarze na boisku natychmiast dali znać medykom, aby pojawili się na boisku.

Dramat w Kopenhadze. Christian Eriksen był nieprzytomny

Kiedy lekarze pojawili się na murawie, wszyscy piłkarze reprezentacji Danii ustawili w się okrąg i zakryli leżącego Eriksena oraz medyków. Akcja reanimacyjna trwała kilkadziesiąt minut, jednak po tym czasie na szczęście służbom medycznym udało się doprowadzić zawodnika do przytomności, o czym świadczą zamieszczone w sieci zdjęcia.

DaniaDramatyczne sceny na boisku Euro 2020. Trwa reanimacja Eriksena. Piłkarze obu drużyn płakali

Mecz wznowiony na prośbę drużyn

Informacje zagranicznych mediów potwierdziła już także UEFA. Jak poinformowano, Eriksen jest już w szpitalu, a jego stan jest stabilny. Komunikat w jego sprawie wydał również Duński Związek Piłki Nożnej, który potwierdził, że Eriksen odzyskał przytomność i jest w szpitalu na badaniach. Oficjalne informacje ws. meczu zostaną podane o 19:45.

 - Odpowiadając na prośbę graczy obu drużyn, UEFA zgodziła się na wznowienie meczu pomiędzy Danią i Finlandią dziś wieczorem o godzinie 20:30 - przekazała UEFA. Z kolei prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej Peter Moller dodał, że piłkarze dokończą dzisiejsze spotkanie "po krótkiej rozmowie z Christianem Eriksenem". Podobną informację podał Fabrizio Romano. "Christian Eriksen odbył ze szpitala rozmowę przez FaceTime ze swoimi kolegami z drużyny i poprosił ich o rozegranie dzisiejszej gry, ponieważ 'teraz czuje się lepiej' - napisał włoski dziennikarz.

UEFA po godzinie 20:00 wydała komunikat w tej sprawie. "W odpowiedzi na prośbę graczy obu drużyn, UEFA zgodziła się na wznowienie meczu pomiędzy Danią i Finlandią dziś wieczorem o 20:30. Rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi 5-minutowa przerwa, po której nastąpi druga połowa" - brzmi oświadczenie na Twitterze.

Euro 2020. Tak wygląda tabela grupy A! Turcja może odetchnąćEuro 2020. Tak wygląda tabela grupy A! Turcja może odetchnąć