Szalona końcówka meczu na Euro! Walia odrobiła straty, po chwili uratował ich VAR

Szwajcaria zremisowała z Walią 1:1 w pierwszej kolejce grupy A. Drużyna Vladimira Petkovicia może czuć niedosyt, bo stworzyła sobie więcej groźnych okazji.

W piątek Włosi w pięknym stylu rozbili Turków 3:0, a w sobotę odbył się drugi mecz grupy A. Pierwsza połowa starcia Szwajcarów z Walijczykami rozczarowała. Najwięcej emocji było dopiero w jej ostatnich kilku minutach, ale Haris Seferović zmarnował przytomne wystawienie piłki przez Breela Embolo. Wydaje się, że napastnik Borussii Moenchengladbach był faulowany przez obrońcę w momencie podania.

Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski i Kamil Jóźwiak podczas treningu na zgrupowaniu w Opalenicy przed Euro 2020Młody piłkarz kadry ma jasny cel na Euro 2020! "Chce być motorem napędowym"

Tuż po przerwie Embolo wyprzedził stoperów i huknął na bramkę, ale Danny Ward wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika, Andy Robertson, obrońca Liverpoolu, nie przypilnował napastnika Szwajcarii, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Dla Embolo była to szósta bramka w kadrze, a to był jego 44. występ w narodowych barwach.

Walijczycy wyrównali w 73. minucie, gdy Kieffer Moore z Cardiff City popisał się ładną główką. Później nie padła już żadna bramka. To znaczy padła, ale trafienie Mario Gavranovicia nie zostało uznane, bo Szwajcar był na minimalnym spalonym. Warto dodać, że rozczarowujący występ zaliczył Gareth Bale, który niecelnie dośrodkowywał i nie oddał żadnego strzału.

Mateusz KlichŻart Mateusza Klich rozbawił piłkarzy. "Możemy zamknąć ten dach?" [WIDEO]