Szalony zachwyt! "Gdybyśmy mieli Lewandowskiego, wygralibyśmy Euro"

- Macie Lewandowskiego, który jest jednym z najbardziej niewiarygodnych piłkarzy. [...] Nigdy w życiu nie widziałem tak altruistycznie grającej dziewiątki, która wciąż zdobywa 45 goli w sezonie - ekscytował się polskim napastnikiem były bramkarz reprezentacji Danii, Peter Schmeichel w programie "Foot Truck".

Reprezentacja Polski swój udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy rozpocznie w poniedziałek 14 czerwca od meczu ze Słowacją (godz. 18:00). O Robercie Lewandowskim, największej gwieździe biało-czerwonych, wypowiedział się znakomity przed laty duński bramkarz, Peter Schmeichel, który był gościem ostatniego odcinka kanału "Foot Truck" na Youtube.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

Ale jak?! Anonimowy kibic wszystko przewidział i został bohaterem meczu otwarcia EuroAle jak?! Anonimowy kibic wszystko przewidział i został bohaterem meczu otwarcia Euro

Duńska legenda zachwycona Robertem Lewandowskim "Nie pamiętam za swojego życia takiej dziewiątki"

- Powiem coś banalnego. Gole zmieniają wyniki meczów. Wy macie te gole. Macie Lewandowskiego, który jest jednym z najbardziej niewiarygodnych piłkarzy, jakich widziałem w życiu. Byłem w Portugalii podczas turnieju finałowego Ligi Mistrzów. W pamięci utknęli mi Mueller i Lewandowski. "Lewy"? Nigdy w życiu nie widziałem tak altruistycznie grającej dziewiątki, która wciąż zdobywa 45 goli w sezonie - zachwycał się Schmeichel napastnikiem Bayernu.

I dodał: - Nie pamiętam za swojego życia takiej dziewiątki, która w tym samym czasie jest w stanie strzelać mnóstwo goli i nie tylko zapewnić asysty, ale także przestrzeń dla innych piłkarzy. To nie przypadek, że Bayern strzelił siedem milionów goli w zeszłym sezonie. 

W dalszej części wypowiedzi duńska legenda przyznała, że gdyby taki piłkarz jak Lewandowski znajdował się obecnie w kadrze Danii na Euro 2020, to Duńczycy mogliby walczyć o triumf w całym turnieju. - My mamy niezłą drużynę, ale naszym wielkim problemem jako reprezentacji jest strzelanie goli. Gdybyśmy mieli Lewandowskiego, wygralibyśmy Euro. Mamy dobrą defensywę, ale mamy problem z umieszczaniem piłki w siatce - podkreślił Duńczyk.

Peter Schmeichel poruszył również wątek dotyczący selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. - Jestem z tego samego pokolenia co Sousa. Dla was to bardzo interesujący wybór, to bardzo dobry trener. Portugalczycy są bardzo skrupulatni. Mają bardzo wysoki poziom rozumienia gry i taktyka odrywa bardzo ważna rolę - stwierdził były duński bramkarz.

Cały odcinek z Peterem Schmeichelem w programie "Foot Truck" można obejrzeć poniżej.

 

Reprezentacja BelgiiEuro 2021: Belgia - Rosja. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.