Nowy faworyt Euro 2020? Historyczna chwila. Tak dobrze jeszcze nie było

Reprezentacja Włoch udanie rozpoczęła Euro 2020. Podopieczni Roberto Manciniego w meczu otwarcia pokonali Turcję 3:0. Tym samym włoska kadra przeszła do historii, odnosząc najwyższe zwycięstwo w mistrzostwach Europy i z miejsca stała się jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego.

Reprezentacja Włoch męczyła się w pierwszej połowie meczu z Turcją. Włosi oddali wiele strzałów na bramkę, ale większość z nich była niecelnych. Kiedy już udało się trafić w światło bramki, to dobrze interweniował bramkarz tureckiej drużyny, Ugurcan Cakir. W drugiej części spotkania turecki mur rozsypał się, a Włosi wyglądali zdecydowanie lepiej. W 53. minucie po dograniu Berardiego do środka piłkę do własnej bramki skierował Demiral. W 66. minucie strzał kolegi z drużyny dobił Ciro Immobile, a w 79. minucie rywali ostatecznie pogrążył Lorenzo Insigne.

Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówkaBurza po meczu Polska - Brazylia. "To jest wielka przesada. Nie może być takiego tłumaczenia"

Historyczny wyczyn Włochów. Znakomity początek

Włosi wygrali mecz otwarcia 3:0, co jest dla nich historycznym wynikiem. Nigdy wcześniej w mistrzostwach Europy nie strzelili więcej niż dwóch goli. Zwycięstwo z Turcją jest więc ich najwyższą wygraną w historii na imprezie tej rangi.

Podopieczni Roberto Manciniego udowodnili, że mogą być wymieniani w gronie faworytów do końcowego triumfu. Turcy zaś, wymieniani jako zespół mogący być "czarnym koniem" już na samym początku turnieju jest pod presją, choć rozegrał mecz z najtrudniejszym rywalem w grupie. Obie ekipy zmierzą się jeszcze z Walią i Szwajcarią.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Łukasz Kaczmarek z Vitalem Heynenem i Michał Kubiak podczas drugiego seta meczu z Brazylią podczas Ligi NarodówReakcja Kubiaka mówi wszystko. Dwóch siatkarzy nie wykorzystało szansy [WIDEO]