"Frajda, swoboda, technika. Włosi grają jak mistrzowie świata z 2006 roku"

Reprezentacja Włoch wygrała 3:0 z Turcją w meczu otwarcia Euro 2021. Trafienie samobójcze zanotował Merih Demiral, a później trafiał Ciro Immobile oraz Lorenzo Insigne. "Italio, jesteś piękna" - czytamy na Twitterze.

Mecz pomiędzy reprezentacją Włoch a Turcją zainaugurował tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Kadra prowadzona przez Roberto Manciniego uchodzi za jednego z faworytów do wygrania Euro 2021. Squadra Azzurra jest też niepokonana w meczach z kadrą znad Bosforu. Aż pięć z ośmiu meczów kończyły się wygraną Włochów - pozostałe trzy to remisy. Italia poprawiła w miniony piątek swój bilans, wygrywając 3:0 na Stadio Olimpico.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

Włosi wyszli na prowadzenie w 53. minucie meczu za sprawą trafienia samobójczego Meriha Demirala. Później Ugurcana Cakira pokonał Ciro Immobile, a wynik spotkania w 79. minucie ustalił Lorenzo Insigne po asyście napastnika Lazio. 

Twitter komentuje wygraną reprezentacji Włoch. "Nas też tak stłamsili". "Frajda, swoboda, technika"

"Nas też tak Włosi stłamsili. Pytanie na ile to kwestia słabości i naszej i Turcji, a na ile siły pressingowej Włochów" - ocenia Andrzej Gomołysek, analityk Śląska Wrocław.

"Allenatore grande. Signore Mancini" - skwitował krótko dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. "Mancini dostał czas. No i zbudował drużynę. Włosi grają jak ta ekipa, która wygrała mistrzostwo świata w 2006 roku" - pisze z kolei Jack Islander. Pochwały dla selekcjonera reprezentacji Włoch nie są przesadzone, bo Włosi pod względem taktycznym zaprezentowali się bardzo dobrze. 

"W hypetrainie reprezentacji Turcji szyny były złe i podwozie, podwozie, podwozie też było złe" - pisze Patryk Idasiak. Za przywołanie wypowiedzi dziennikarki TVP3 bardzo szanujemy!

"Włosi aż za dobrze zaczynają to EURO. Podejrzane" - twierdzi Przemysław Michalak, redaktor portalu Weszlo.com.

"Chaos. Wersja turecka. Ugurcan, na Buraka wal!" - pisze Łukasz Olkowicz, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". Od razu przypomina się Piotr Świerczewski...

"Daleko idące rozsypanie Turków. Frajda, swoboda, technika Włochów" - zachwyca się Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego".

"Troszkę się ci Włosi rozwinęli piłkarsko od początków Manciniego, gdy Brzęczek go zmiażdżył pressingiem w pierwszych 45 minutach meczu Ligi Narodów w Bolonii" - komentuje Marcin Borzęcki, dziennikarz TVP Sport. Celnie.

"Od kilkudziesięciu minut grają z nimi w głupiego Jasia. DEVASTANTE" - pisze Mateusz Święcicki, komentator Eleven Sports. To była wręcz uczta dla oczu!

Więcej o: