Pierwszy gol na Euro 2020 to... samobój! Demiral pechowcem

Reprezentacja Włoch prowadzi 1:0 w meczu z Turcją na inaugurację Euro 2020. Włosi przeważają od początku spotkania, ale bramka wpadła po samobójczym trafieniu Mehira Demirala.

Pierwotnie mistrzostwa Europy miały się odbyć w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone o 12 miesięcy. Euro 2021 rozpoczęło się meczem Włochy - Turcja rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie.

Pierwszy gol na mistrzostwach Europy. Włosi prowadzą po samobójczym trafieniu

W pierwszej części gry sporą przewagę mieli Włosi, którzy oddali ponad dziesięć strzałów na bramkę reprezentacji Turcji. Podpieczni Senola Gunesa byli skoncentrowani przede wszystkim na defensywie. Pierwsze 45 minut zakończyły się jednak remisem 0:0.

Drugą połowę z przytupem zaczęli Włosi, którzy zdobyli pierwszą bramkę na Euro 2021 w 53. minucie. Było to samobójcze trafienie tureckiego obrońcę Mehira Demirala. Głównym konstruktorem tej akcji był Nicolo Barella. Pomocnik podał piłkę do Domenico Berrardiego przed polem karnym, a ten przedarł się pod bramkę Cakira. Skrzydłowy Sassuolo wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a tę niefortunnie do tureckiej bramki skierował Demiral.

Spotkanie reprezentacji Turcji z Włochami można obejrzeć w TVP 1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.