Ależ kontrowersja! Czy to był karny? Sędzia orzekł: Nie!

Reprezentacja Turcji mierzy się z Włochami w meczu otwarcia Euro 2020. Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek, ale pojawiła się już pierwsza duża kontrowersja!

Na Stadio Olimpico w Rzymie oficjalnie zainaugurowano Euro 2020. Po bardzo efektownej ceremonii otwarcia przyszedł czas na pierwszy mecz mistrzostw Europy. Na boisku reprezentacja Turcji mierzy się z Włochami. Do przerwy utrzymuje się wynik 0:0, choć to Włosi mają zdecydowaną przewagę i stwarzają sobie dużo więcej okazji. Podopieczni Roberto Manciniego oddali już aż 12 strzałów, a Turcy ani jeszcze, ani jednego.

W pierwszej połowie doszło już do pierwszej ogromnej kontrowersji podczas Euro 2020, która wzbudziła już poważną dyskusję. W samej końcówce pierwszej części spotkania turecki zawodnik Zeki Celik odbił piłkę ręką w polu karnym po dośrodkowaniu Leonardo Spinazzoli.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 na Stadio Olimpico w RzymieAndrea Bocelli gwiazdą ceremonii otwarcia Euro 2021. Nie zabrakło też legend reprezentacji Włoch i pokazów

Sędzia nie przerwał gry, ale interweniował VAR. Ku zdziwieniu Włochów wideoweryfikacja również nie wykryła przewinienia. Winne takiemu obrotu spraw są prawdopodobnie nowe wytyczne dla sędziów w sprawie rąk. Arbitrzy tego spotkania musieli uznać, że ręce Turka nie były uniesione nienaturalnie.

Paulo Sousa jednym z najlepiej opłacanych trenerów na Euro 2020Paulo Sousa w żałobie. "Spoczywaj w pokoju przyjacielu"

- Niezwykły błąd sędziów w meczu Turcja - Włochy. Oj, chyba sobie o tym porozmawiamy po meczu w TVP Sport - napisał były sędzia Rafał Rostkowski.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.