Andrea Bocelli gwiazdą ceremonii otwarcia Euro 2021. Nie zabrakło też legend reprezentacji Włoch i pokazów

Tuż przed rozpoczęciem meczu Turcja - Włochy odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Euro 2021. Fajerwerki puszczane z komputera, pokaz akrobacyjny czy przepiękny występ Andrei Bocelliego to część atrakcji, które mogliśmy obejrzeć na Stadio Olimpico w Rzymie!

Pierwotnie mistrzostwa Europy miały odbyć od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku, natomiast organizatorzy postanowili przesunąć imprezę o rok w związku z epidemią koronawirusa. Euro w tym roku zostanie rozegrane od 11 czerwca do 11 lipca. Po raz drugi w historii na turnieju wystąpią 24 reprezentacje. Ceremonia otwarcia miała wprowadzić nas w klimat tegorocznych mistrzostw Europy.

Zobacz wideo Kto faworytem do wygrania Euro 2020? Rybus: Mają teraz najlepsze pokolenie

Występy Andrei Bocelliego i Martina Garrixa, pokazy akrobatyczne czy obecność Francesco Tottiego - to część atrakcji podczas ceremonii otwarcia

Ze względu na sytuację epidemiczną na świecie ceremonia otwarcia Euro 2021 znacznie różniła się od pozostałych. Na boisku Stadio Olimpico w Rzymie pojawiły się legendy Lazio i Romy, czyli Alessandro Nesta oraz Francesco Totti. Zawodnicy wykopali piłki w trybuny, co miało być symbolicznym gestem przywitania kibiców. Na stadionie pojawiło się około 16 tysięcy fanów. Poza tym organizatorzy przygotowali multimedialny pokaz fajerwerków oraz pokazy akrobatyczne Włoskich Sił Powietrznych "Frecce Tricolori".

Gwiazdą ceremonii otwarcia był Andrea Bocelli, bardzo znany włoski tenor. 62-latek zaśpiewał arię "Nessun Dorma" z opery "Turandot" Giacomo Pucciniego. Poza tym odbył się wirtualny spektakl, podczas którego fani mogli usłyszeć oficjalny hymn Euro 2020, czyli "We Are The People", stworzony przez Martina Garrixa, Bono oraz The Edge z legendarnej grupy U2.

Spotkanie reprezentacji Turcji z Włochami można obejrzeć w TVP 1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.