Dramat reprezentanta Włoch. Wypadł z Euro w ostatnim momencie

Dramat Lorenzo Pellegriniego. Włoski pomocnik doznał urazu na ostatnim treningu przed meczem otwarcia Euro 2020, w którym Włochy zagrają z Turcją. Niestety, kontuzja wyklucza go z udziału w turnieju.

11 czerwca rusza Euro 2020. Pierwszy mecz turnieju odbędzie się w Rzymie. Włosi zagrają z Turcją. Do spotkania zostały godziny, a na reprezentację Roberto Manciniego spadł nieoczekiwany cios. Na ostatnim treningu przed tym spotkaniem kontuzji uda doznał piłkarz AS Romy, Lorenzo Pellegrini. Badania wykazały, że uraz jest na tyle poważny, że wyklucza Pellegriniego z całego turnieju.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Gorzkie słowa Lorenzo Pellegriniego. "Cholerny uraz"

"Niestety, ten cholerny problem z udem nie pozwoli mi zagrać na Euro. Jest teraz dużo goryczy. Ale właśnie teraz musimy jeszcze mocniej wesprzeć tę grupę fantastycznych facetów, którzy na pewno oddadzą swoją duszę w każdym meczu od początku do końca. Wierzę w to. Naprzód chłopaki, naprzód Italia. Wszyscy razem" – napisał na Instagramie Lorenzo Pellegrini.

Lewandowski na haju i cudowne dziecko. ESPN pisze o Polakach przed EuroLewandowski na haju i cudowne dziecko. ESPN pisze o Polakach przed Euro

W marcu Pellegrini zagrał dwa razy w wyjściowym składzie Włochów w meczach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Były to mecze z Litwą (2:0) i Irlandią Północną (2:0). Nie pojawił się za to w sparingach przed mistrzostwami, w których Włosi pokonali San Marino 7:0 i Czechów 4:0. Łącznie w kadrze Lorenzo Pellegrini zagrał w 17 spotkaniach i strzelił dwie bramki.

Lorezno Pellegriniego zastąpi piłkarz Fiorentiny, Gaetano Castrovilli. Włoska federacja już wystąpiła do Uefy o wydanie zgody na zmianę, a sam zawodnik już został powołany przez Roberto Manciniego i dołączy do drużyny. Włosi będą rywalizować w grupie A z Turcją, Szwajcarią i Walią.