"Superkomputer" obliczył, jak daleko zajdzie reprezentacja Polski w Euro 2020

Portal talksport.com postanowił dokonać obliczeń przed rozpoczęciem Euro 2020 za pomocą algorytmu o nazwie "Superkomputer". Według jego wyników reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, natomiast zakończy zmagania na 1/8 finału.

Reprezentacja Polski rozpocznie występy na mistrzostwach Europy 14 czerwca. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Słowacja, z którą Polacy zmierzą się na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Pięć dni później Polacy zagrają z Hiszpanią na Estadio La Cartuja w Sewilli, natomiast 23 czerwca podejmą Szwecję. Kadra Paulo Sousy finalnie będzie liczyć 25 zawodników.

Zobacz wideo Problemy Hiszpanów przed Euro 2020. "Przygotowania zostały storpedowane przez koronawirusa"

Algorytm wyliczył, jak poradzi sobie reprezentacja Polski na Euro 2020. Kadra wyjdzie z grupy, ale odpadnie w 1/8 finału

Przed rozpoczęciem Euro 2020 portal talksport.com postanowił skorzystać z algorytmu o nazwie "Superkomputer". Na zasadzie obliczeń ma on wytypować rezultaty podczas mistrzostw Europy. Według jego wyników reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na drugim miejscu i awansuje do najlepszej 16 turnieju. "Bez Zlatana Ibrahimovicia Szwecja nie wygra z Polską, która może liczyć na moc Roberta Lewandowskiego" – czytamy na stronie. Rozgrywki w grupie E mają wygrać natomiast Hiszpanie. "Nie są tak silni, jak przywykliśmy, ale i tak są wystarczająco dobrzy, aby wygrać całą grupę" – uzasadniają dziennikarze.

Algorytm twierdzi, że pierwszym rywalem biało-czerwonych w fazie pucharowej będzie Chorwacja, która zajmie drugie miejsce w grupie D. "Superkomputer" zakłada, że mecz zakończy się w dogrywce i wygra go Chorwacja wynikiem 2:1. W przypadku wytypowania zwycięzcy Euro 2020 system nie jest oryginalny. Zostanie nim Francja, która ogra 3:2 Niemców po dogrywce. W półfinale Francja wygra z Belgią, a Niemcy wyeliminują Anglików po rzutach.

Spotkanie reprezentacji Polski ze Słowacją rozpocznie się w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18:00. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna do obejrzenia na TVP Sport, TVP 1, stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA