Media: Konflikt w reprezentacji Francji. Mbappe wściekły na kolegę z kadry

Reprezentacja Francji pokonała we wtorek 3:0 Bułgarię w meczu towarzyskim. Po zakończeniu spotkania Olivier Giroud skrytykował publicznie swoich kolegów z drużyny za zbyt małą, według niego, liczbę podań w jego kierunku. Jak informuje "L'Equipe", bardzo nie spodobało się to Kylianowi Mbappe.

Reprezentacja Francji rozpoczęła 26 maja  zgrupowanie przed Euro 2020  Odbywa się ono w znanym ośrodku w Clairefontaine pod Paryżem. Na mistrzostwach Europy Francuzi trafili do grupy F, która nazywana jest "grupą śmierci". Drużyna prowadzona przez Didiera Deschampsa zmierzy się w niej z Niemcami, Portugalią i Węgrami. W pierwszym spotkaniu na turnieju zagrają 15 czerwca z Niemcami w Monachium. 

Zobacz wideo "Robert Lewandowski miał mnóstwo pretensji do kolegi. Recenzował każdą jego akcję"

Konflikt w reprezentacji Francji. Olivier Giroud zdenerwował Kyliana Mbappe

W ramach przygotowań do Euro 2020 reprezentacja Francji rozegrała dwa spotkania towarzyskie. Najpierw 2 czerwca pokonali 3:0 Walię w Nicei, a następnie 8 czerwca takim samym wynikiem wygrali z Bułgarią na Stade de France. Bohaterem tego drugiego spotkania został Olivier Giroud, który zdobył dwie bramki. Swoimi słowami prawdopodobnie wywołał konflikt wewnątrz drużyny. 

Anglicy porównali reprezentację Polski do klubu Premier League. Anglicy porównali reprezentację Polski do klubu Premier League. "Strasznie nietrafione"

W wywiadzie udzielanym tuż po zakończeniu spotkania Giroud otwarcie skrytykował kolegów z zespołu za to, że w jego opinii otrzymywał zbyt mało podań. - Zawsze staram się komunikować na boisku, żeby znaleźć jak najlepsze rozwiązania. Po dwóch dobrych podaniach udało mi się strzelić gole, ale mogło ich być więcej, gdybyśmy byli bardziej efektywni. Nie narzekam, cieszę się, że pomogłem zespołowi - powiedział napastnik Chelsea. 

Soccer Euro 2020 HostsŚwietne wieści dla polskich kibiców. Hiszpanie zmieniają zasady

Według "L'Equipe" słowa wypowiedziane przez Giroud bardzo nie spodobały się Kylianowi Mbappe. Jak donosi francuski dziennik, gwiazdor Paris Saint-Germain poczuł się urażony słowami swojego kolegi z drużyny i chciał nawet, jak najszybciej pojawić się na konferencji prasowej w celu złożenia oświadczenia na ten temat. Ostatecznie do tego nie doszło, ale nie wiadomo czy obaj zawodnicy wyjaśnili sobie całą sprawę.